1996 – 1999

Vuodet 1996 – 1999

Turku Int 20.-21.1.96 (judge Johan J Juslin, 3 ceskies)
ROP Sötnosar’s Chyba

 

 

Helsinki Int 9.-10.3.96 (judge Harto Hallikas, 8 ceskies)
ROP sert CACIB V-96 FIN Ch Sötnosar’s Chachar
PU2 res.CACIB Sötnosar’s Chlapec
VSP CACIB Sötnosar’s Chyba
ROP-kasvattaja Sötnosar’s -kennel

 

 

Lahti Int 27.-28.4.96 (judge Harry Tast, 4 ceskies)
ROP sert Sötnosar’s Chikrid
PN2 CACIB INT Ch Sötnosar’s Charmant
VSP sert Sötnosar’s Chemeika
PU2 CACIB Sötnosar’s Nasa Nikolai
ROP-kasvattaja Sötnosar’s -kennel

 

 

Hämeenlinna Int 29.-30.6.96 (judge Milivoje Urosevic, 8 ceskies)
ROP CACIB Sötnosar’s Chyba
Kalajoki Int 13.-14.7.96 (judge Bengt H Peterzens, 8 ceskies)
ROP sert CACIB Minipeikon Komea Duracell
PU2 res.CACIB Sötnosar’s Chlapec
VSP Sötnosar’s Nadani
ROP-pentu Nelum-Himalis Armanjac
VSP-pentu Nelum-Himalis Anisette

 

 

Porvoo Int 14.-15.9.96 (judge Grethe Bergendahl, 6 ceskies)
ROP CACIB Sötnosar’s Natacha
PN3 sert Nelum-Himalis Anisette
VSP Nelum-Himalis Armanjac
PU2 Sötnosar’s Chemeika

 

 

Hyvinkää Terrierijärjestön erikoisnäyttely 6.10.96
(judge Olga Hrabakova, 16 ceskies)
ROP ROP-veteraani Halir del Monte
PU2 Sötnosar’s Nitro
PU3 Sötnosar’s Chemeika
PU4 Nelum-Himalis Armanjac
VSP Sötnosar’s Chikrid
PN2 Sötnosar’s Chyba
PN3 Sötnosar’s Natacha
PN4 Sötnosar’s Chandra
PN5 sert Nelum-Himalis Anisette
ROP-kasvattaja Sötnosar’s -kennel
ROP-jälkeläisryhmä BIS2 Sötnosar’s Weert

 

 

Oulu Int 19.-20.10.96
(judge Renee Sporre-Willes, group judge Tore Fossum, 7 ceskies)
ROP CACIB RYP-4 Sötnosar’s Chikrid
VSP CACIB Sötnosar’s Chemeika
PU2 sert res.CACIB FIN CH Cep Kvitko

 

 

Helsinki Int 7.-8.12.96 (judge Zsuzsanna Petik, 6 ceskies)
ROP CACIB Sötnosar’s Chyba
PN-2 res.CACIB Sötnosar’s Chikrid
PN-3 Sötnosar’s Charmant
PN-4 Sötnosar’s Natacha
VSP CACIB Sötnosar’s Chemeika
ROP-pentu Sötnosar’s Nimrod
ROP-kasvattaja Sötnosar’s -kennel

 

 

Turku Int 25.-26.1.97 (judge Petter Fodstad, 7 ceskies)
ROP CACIB NordW-97 Sötnosar’s Chikrid
VSP CACIB NordW-97 Sötnosar’s Chlapec
PU2 res.CACIB Sötnosar’s Chemeika
PU3 Nelum-Himalis Armanjac
ROP-kasvattaja Sötnosar’s -kennel

 

 

Hamina 1.-2.2.97 (judge Gitta Ringwall, 2 ceskies)
ROP-pentu Nelum-Himalis Bingo Boy
ROP sert FIN&EST MVA Nelum-Himalis Armanjac

 

 

Espoo 2.3.97 FCI 3&9 (judge Vivian Ahlberg, 1 cesky)
ROP sert Sötnosar’s Nimrod

 

 

Jyväskylä Int 8.-9.3.97 (judge Johan J Juslin, 1 cesky)
ROP CACIB Sötnosar’s Nasa Nikolai

 

 

Helsinki Int 15.-16.3.97 (judge Colin A Smith, 6 ceskies)
ROP CACIB FINW-97 Sötnosar’s Nitro
PU2 res.CACIB Sötnosar’s Chemeika
PU3 Sötnosar’s Nedelni Nikolaus
PU4 sert Sötnosar’s Nimrod
VSP CACIB Sötnosar’s Chikrid
ROP-kasvattaja Sötnosar’s -kennel

 

 

Lahti Int 27.-28.4.97 (judge Raija Järvinen, 3 ceskies)
ROP CACIB Sötnosar’s Chikrid

 

 

Tampere Int 3.-4.5.97 (judge Kirsti Smith, 3 ceskies)
ROP CACIB Minipeikon Komea Duracell
PU2 res.CACIB Nelum-Himalis Armanjac
VSP sert FIN MVA Nelum-Himalis Anisette

 

 

Joensuu 17.-18.5.97 (judge Gitta Ringwall, 3 ceskies)
ROP sert Nelum-Himalis Burro Boy
PU2 Nelum-Himalis Armanjac
VSP Nelum-Himalis Anisette

 

 

Rauma 17.-18.5.97 (judge Marisa Brivio Chellini, 2 ceskies)
ROP Nelum-Himalis Anisette

 

 

Salo 1.6.97 (judge Colin A Smith, 2 ceskies)
ROP Nelum-Himalis Armanjac

 

 

Espoo 14.6.97 STJ erikoisnly (judge Harri Lehkonen, 2 ceskies)
ROP Sötnosar’s Chyba
VSP Sötnosar’s Nimrod

 

 

Tornio Int 5.-6.7.97 (judge Nils Molin, 4 ceskies)
ROP Nelum-Himalis Anisette
VSP CACIB Nelum-Himalis Armanjac
PU2 sert Nelum-Himalis Burro Boy
ROP-kasvattaja Nelum-Himalis -kennel

 

 

Mikkeli Int 26.-27.7.97 (judge Hans Lehtinen, 4 ceskies)
ROP Nelum-Himalis Burro Boy
PU2 CACIB Nelum-Himalis Armanjac
VSP CACIB Nelum-Himalis Anisette

 

 

Oulu Int 16.-17.8.97 (judge Anja Puumala, 5 ceskies)
ROP-pentu Tuplasametin Binnin Eliisa
ROP CACIB ROP-vet Sötnosar’s Ladislava
PN2 res.CACIB Sötnosar’s Chikrid
VSP sert CACIB Sötnosar’s Nebukadnessar

 

 

Hämeenlinna 30.-31.8.97 (judge Miroslav Zidar, 2 ceskies)
ROP Nelum-Himalis Anisette
VSP Nelum-Himalis Burro Boy

 

 

Helsinki 6.-7.9.97 (judge Andre Leblond, 8 ceskies)
ROP Sötnosar’s Natacha
PN2 Sötnosar’s Chyba
VSP Sötnosar’s Chlapec
PU2 sert FIN MVA Sötnosar’s Nimrod
PU3 Sötnosar’s Nitro
ROP-pentu Cantabile Miro
ROP-kasvattaja Sötnosar’s -kennel
ROP-jälkeläisryhmä Sötnosar’s Chlapec

 

 

Somero 4.-5.10.97 FCI 1&3 (judge Gitta Ringwall, 6 ceskies)
ROP-pentu Cantabile Maximillian
ROP sert FIN MVA Nelum-Himalis Burro Boy
PU2 Sötnosar’s Nebukadnessar
VSP Nelum-Himalis Anisette
PN2 sert Sötnosar’s Insolation

 

 

Turku 5.10.97 pentunäyttely (judge Harto Hallikas, 1 cesky)
ROP-pentu RYP-5 Cantabile Miro

 

 

Parainen 25.-26.10.97 FCI 3&9 (judge Stig Ahlberg, 4 ceskies)
ROP Nelum-Himalis Anisette
VSP Nelum-Himalis Armanjac
PU2 Nelum-Himalis Burro Boy
ROP-pentu BIS-3 Cantabile Miro

 

 

Helsinki Int 29.-30.11.97 (judge Harri Lehkonen, 6 ceskies)
ROP CACIB Sötnosar’s Chyba
VSP sert Cantabile Miro
PU2 Cantabile Maximillian
PU3 CACIB Sötnosar’s Nimrod
PU4 res.CACIB Sötnosar’s Nebukadnessar

 

 

Turku Int 24.-25.1.98 (judge Eva-Maria Vogel, 6 ceskies)
1/1 SA PN1 CACIB ROP Nelum-Himalis Anisette
1/2 SA PN2 res.CACIB Sötnosar’s Chikrid
1/1 SA PU1 CACIB VSP Nelum-Himalis Armanjac
1/1 SA PU2 sert Cantabile Miro

 

 

Hamina Int 31.1.-1.2.98 (judge Marja Talvitie, 6 ceskies)
1/1 SA PU1 CACIB ROP Sötnosar’s Nitro
1/2 SA PU2 res.CACIB Nelum-Himalis Armanjac
1/1 SA PN1 CACIB VSP Nelum-Himalis Anisette
1/2 SA PN2 res.CACIB Sötnosar’s Chikrid

 

 

Lappeenranta 11.-13.4.1998 (judge Pirjo Hjelm, 1 cesky)
1/1 SA PU1 ROP Sötnosar’s Nitro

 

 

Lahti Int 18.-19.4.98 (judge Britta Roos-Börjesson, 6 ceskies)
1/1 SA PN1 CACIB ROP Sötnosar’s Chikrid
1/1 SA PN2 res.CACIB ROP-vet. Sötnosar’s Ladislava
1/1 SA PU1 sert CACIB VSP Sötnosar’s Nebukadnessar
1/1 SA PU2 Cantabile Maximillian

 

 

Mynämäki 15.-16.5.98 (judge Nenne Runsten, 1 cesky)
1/1 SA PU1 sert FIN MVA ROP Cantabile Miro

 

 

Seinäjoki Int 15.-16.5.1998 (judge Raija Järvinen, 3 ceskies)
1/1 SA PN1 sert CACIB FIN MVA ROP Dainty’s Satin N’ Silk
1/2 SA PN2 res.CACIB Nelum-Himalis Anisette

 

 

Orimattila 21.5.98 (judge Tarmo Viirtelä, 1 cesky)
1/1 SA PU1 sert FIN MVA ROP Sötnosar’s Nebukadnessar

 

 

Kuopio Int 7.6.98 (judge Tapio Ranta, 4 ceskies)
1/1 SA PN1 CACIB ROP INT CH Nelum-Himalis Anisette
1/1 SA PU1 CACIB VSP Minipeikon Komea Duracell

 

 

Helsinki Int World Winner 11.-14.6.98
(judge Ole Staunskjaer, 21 ceskies)
Junior males:
1/1 JWW-98 Dainty’s Young Blood
1/2 Cantabile Maximillian
Intermediate males:
1/1 Cantabile Miro
Open males:
1/1 Sötnosar’s Nebukadnessar
Champion males:
1/1 sert CACIB WW-98 BOB Dainty’s Quincy Spider
1/2 res.CACIB Sötnosar’s Nimrod
1/3 Sötnosar’s Chachar
1/4 Nelum-Himalis Armanjac
1/5 Sötnosar’s Nitro
1 Resinous Mugwump
1 Sötnosar’s Chlapec
2 Dainty’s Kissing Bandit
Junior females:
2 Dainty’s All That Jazz
2 Dainty’s Yvette
Open females:
1/1 Dainty’s Vanessa
Champion females:
1/1 sert CACIB WW-98 Sötnosar’s Chyba
1/2 res.CACIB Sötnosar’s Natacha
1/3 Holly-Caine von Klanovice
1/4 Sötnosar’s Chikrid
1/5 Nelum-Himalis Anisette
Veteran females:
1/1 kp BOB-veteran Sötnosar’s Ladislava
Breeder class:
BOB-breeder Sötnosar’s
Progeny class:
BOB-progeny Sötnosar’s Chlapec

 

 

Somero 27.-28.6.98 (judge Colin A Smith, 1 cesky)
1/1 SA PN1 sert ROP Sötnosar’s Ingarosa

 

 

Karjaa 5.7.98 (judge Gitta Ringwall, 1 cesky)
1/1 SA PN1 sert ROP Sötnosar’s Inspiration

 

 

Forssa 18.-19.7.98 (judge Ann Cuthbert, 2 ceskies)
1/1 SA PU1 ROP Cantabile Miro
1/1 SA PN1 VSP Sötnosar’s Chyba

 

 

Jämsä 25.-26.7.1998 (judge Harri Lehkonen, 2 ceskies)
1/1 SA PN1 ROP-vet. ROP Beauty-Barucha v.d. Dibasa
1/1 SA PU1 VSP-vet. VSP Bandita Kvitko

 

 

Pori Int 25.-26.7.98 (judge Gitta Ringwall, 3 ceskies)
1/1 SA PU1 CACIB ROP Nelum-Himalis Armanjac
1/1 SA PU2 res.CACIB Cantabile Miro
1/2 SA PU3 Sötnosar’s Chemeika

 

 

Helsinki 2.8.98 (judge Andreas Schemel, 2 ceskies)
1/1 SA PU1 sert ROP Cantabile Maximillian
1/1 SA PN1 sert VSP Sötnosar’s Inspiration

 

 

Espoo Terrier Club Show 8.8.98 (judge Jul Hamlot, 6 ceskies)
1/1 SA PU1 ROP Cantabile Miro
1/1 SA PU2 sert FIN Ch Sötnosar’s New Famous Finn
1/1 SA PN1 VSP Sötnosar’s Chyba

 

 

Uusikaupunki 9.8.98 (judge Anne Tove Strande, 2 ceskies)
1/1 SA PN1 ROP Sötnosar’s Chyba
1/1 SA PU1 VSP Sötnosar’s New Famous Finn

 

 

Turku 15.-16.8.98 (judge Svein Helgesen, group judge Else Martens, 2 ceskies)
1/1 SA PU1 ROP RYP-5 Cantabile Miro
1/1 SA PN1 VSP Sötnosar’s Chyba

 

 

Heinola 23.8.98 (judge Harry Tast, 3 ceskies)
1/1 SA PN1 ROP Sötnosar’s Chikrid
1/1 SA PN2 sert Sötnosar’s Ingrid
1/1 SA PU1 VSP ROP-veteran Halir del Monte

 

 

Tuusula Int 29.-30.8.98 (judge Zsuzsanna Petik, 8 ceskies)
1/1 SA PU1 CACIB ROP Cantabile Miro
1/1 SA PU2 VACA Halir del Monte
1/1 SA PU3 sert Cantabile Maximillian
1/1 SA PU4 Sötnosar’s Nimrod
1/1 SA PN1 CACIB VSP Sötnosar’s Chyba

 

 

Helsinki 5.-6.9.98 (judge Margorzata Supronowicz, 8 ceskies)
1/1 SA PN1 ROP Sötnosar’s Chyba
1/2 SA PN2 Nelum-Himalis Anisette
1/1 SA PU1 VSP Sötnosar’s Chlapec
1/2 SA PU2 Sötnosar’s Nimrod
1/3 SA PU3 Nelum-Himalis Armanjac
1/1 SA PU4 Cantabile Miro

 

 

Porvoo 12.-13.9.98 (judge Pirjo Hjelm, 4 ceskies)
1/1 SA PU1 ROP Nelum-Himalis Armanjac
1/1 SA PU2 ROP-veteran Sötnosar’s Weert
1/1 SA PN1 VSP Nelum-Himalis Anisette

 

 

Somero 4.10.1998 (judge George Sullivan, 3 ceskies)
1/1 SA PU1 sert FIN MVA ROP Cantabile Maximillian
1/1 SA PU2 Nero Kirke ze Studanek
1/1 SA PN1 sert VSP Sötnosar’s Ingarosa

 

 

Espoo pentunäyttely 25.10.1998 (judge Kirsti Smith, 3 ceskies)
1 kp ROP-pentu Cantabile Ninochka

 

 

Hyvinkää pentunäyttely 1.11.1998
(breed&group judge Harri Lehkonen, 3
ceskies)
1 kp ROP-pentu RYP-2 Cantabile Nadir
1 kp VSP-pentu Tina Kvitko
1 kp PN2 Cantabile Naomi

 

 

Hyvinkää pentunäyttely 15.11.1998
(breed&group judge Ritva Kohijoki, BIS-judge Reijo Tuovinen, 1 cesky)
1 kp ROP-pentu RYP-1 BIS-5 Cantabile Naomi

 

 

Kaarina pentunäyttely 22.11.1998 (judge Raija Järvinen, 1 cesky)
1 kp ROP-pentu Cantabile Ninochka

 

 

Helsinki International Winner 28.-29.11.1998
(judge Hans Lehtinen, BIS-puppy Rainer Vuorinen, 16 ceskies)
1/1 SA PN1 CACIB V-98 ROP Sötnosar’s Natacha
1/2 SA PN2 VACA Sötnosar’s Chyba
1/1 SA PU1 CACIB sert V-98 VSP Nero Kirke ze Studanek
1/2 SA PU2 VACA Sötnosar’s Nimrod
1/1 SA PU3 Cantabile Mozart
1/1 SA PU4 Cantabile Miro
1 kp ROP-pentu Best In Show-1 Cantabile Nadir
1 kp VSP-pentu Tina Kvitko
ROP-jälkeläisryhmä (progeny group) Sötnosar’s Chlapec
ROP-kasvattaja (breeder) Sötnosar’s

 

 

Kajaani Int 9.-10.1.99 (judge Paula Heikkinen-Lehkonen, 4 ceskies)
1/1 SA PN1 sert CACIB ROP Yasinia Boheme van Bodasca
1/1 SA PN2 res.CACIB Sötnosar’s Inspector

 

 

Turku Int 23.-24.1.99 (judge Curt Cederskog, 7 ceskies)
1/1 SA PU1 CACIB ROP Cantabile Miro
1/1 SA PU2 sert res.CACIB Nero Kirke ze Studanek
1/1 SA PN1 sert VSP Tina Kvitko
1 kp ROP-breeder Cantabile kennel
1 kp ROP-progeny BIS-5 Sötnosar’s Chyba

 

 

Espoo FCI 3&9 7.3.99 (judge Marja Talvitie, 3 ceskies)
1/1 SA PU1 ROP Sötnosar’s Nimrod
1/1 SA PN1 sert VSP Tina Kvitko

 

 

Tampere Int 20.-21.3.99 (judge Miklos Farkazhási, 5 ceskies)
1/1 SA PN1 sert CACIB ROP Cantabile Mitzi
1/1 SA PN2 Cantabile Ninochka
1/2 SA PN3 Cantabile Naomi
1/1 SA PU1 CACIB VSP Cantabile Miro
1/2 SA PU2 sert res.CACIB Cantabile Mozart

 

 

Lahti Int 24.-25.4.99 (judge Tarmo Viirtelä, 6 ceskies)
1/1 SA PU1 CACIB ROP Cantabile Miro
1/1 SA PN1 sert CACIB VSP Yasinia Boheme van Bodasca
1/1 SA PN2 res.CACIB Sötnosar’s Inspector
1/1 SA PN3 Tina Kvitko

 

 

Helsinki Advance Winner Int 22.-23.5.1999 (judge Stefan Sinko, 10 ceskies)
1/1 SA PU1 sert CACIB AdvanceWinner-99 ROP Cantabile Mozart
1/2 SA PU2 res.CACIB Cantabile Miro
1/1 SA PN1 ROP-veteran AdvanceWinner-99 VSP Sötnosar’s Ladislava
1 kp ROP-breeder BIS-4 Sötnosar’s kennel

 

 

Hämeenlinna Int 3.-4.7.1999 (judge Andras Korozs, 4 ceskies)
1/1 SA PN1 sert CACIB FIN&EST MVA ROP Tina Kvitko
1/1 SA PU1 CACIB VSP INT CH Sötnosar’s Nimrod
1/2 SA PU2 res.CACIB Nelum-Himalis Burro Boy
1/3 SA PU3 sert FIN&EST MVA Nero Kirke ze Studanek

 

 

Hyvinkää 11.7.1999 (judge Matti Luoso, 2 ceskies)
1/1 SA PN1 sert FIN MVA ROP Yasinia Boheme van Bodasca
1/1 SA PN2 Cantabile Naomi

 

 

Vantaa 17.-18.7.1999 (judge Rainer Vuorinen, 4 ceskies)
1/1 SA PN1 ROP Sötnosar’s Natacha
1/2 SA PN2 sert Sötnosar’s Inspector
1/1 SA PU1 VSP Sötnosar’s Nimrod

 

 

Eno 14.8.1999 (judge Colin A Smith, 2 ceskies)
1/1 SA PN1 ROP Tina Kvitko
1/1 SA PU1 VSP Nero Kirke ze Studanek

 

 

Turku 14.-15.8.1999 (judge Rade Dakic-Kica, 1 cesky)
1/1 SA PN1 sert ROP Cantabile Naomi

 

 

Espoo Puppy Show 28.8.1999 (judge Matti Luoso, 1 cesky)
1 KP ROP-pentu Resinous A Lucky Guy

 

 

Helsinki 28.-29.8.1999 (judge Gitta Ringwall, 5 ceskies)
1/1 SA PU1 ROP-vet. ROP Sötnosar’s Chlapec
1/1 SA PU2 sert FIN MVA Cantabile Mozart
1/1 SA PN1 VSP Tina Kvitko

 

 

Porvoo 11.-12.9.1999 (judge Matti Luoso, 5 ceskies)
1 KP ROP-pentu Resinous A Lucky Guy
1/1 SA PN1 ROP Tina Kvitko
1/1 SA PN2 sert Sötnosar’s Inspector

 

 

Helsinki Terrier Club Show 25.9.1999
(judge Malgorzata Supronowicz, 10 ceskies)
1 KP ROP-pentu Resinous A Lucky Guy
1/1 SA PU1 ROP Cantabile Mozart
1/1 SA PU2 ROP-vet. Sötnosar’s Chlapec
1/2 SA PU3 Sötnosar’s Nimrod
1/1 SA PN1 VSP Yasinia Boheme van Bodasca
1/1 SA PN2 sert Cantabile Ninochka
1/2 SA PN3 Sötnosar’s Natacha
BIS-5 -brace Cantabile Mozart & Ninochka

 

 

Somero FCI 1&3 26.9.1999 (judge Colin A Smith, 5 ceskies)
1/1 SA PU1 ROP Nero Kirke ze Studanek
1/2 SA PU2 Sötnosar’s Nimrod
1/1 SA PN1 sert FIN MVA VSP Sötnosar’s Inspector
1/1 SA PN2 Tina Kvitko

 

 

Oulu Int 2.-3.10.1999 (judge Marja Talvitie, 3 ceskies)
1/1 SA PN1 CACIB ROP-vet. ROP Sötnosar’s Ladislava
1/1 SA PN2 VACA Yasinia Boheme van Bodasca
1/1 SA PN3 Sötnosar’s Inspector

 

 

Parainen FCI 3&9 16.-17.10.1999 (judge Ingrid Borchorst, 2 ceskies)
1/1 SA PU1 ROP Cantabile Miro
1/1 SA PN1 sert VSP Cantabile Ninochka

 

 

Helsinki International Winner-99 30.-31.10.1999
(judge Kirsti Smith, 15 ceskies)
1 KP ROP-pentu Resinous A Lucky Guy
1/1 SA PU1 ROP-vet. ROP V-99 Sötnosar’s Chlapec
1/1 SA PU2 CACIB INT CH Cantabile Miro
1/2 SA PU3 VACA Nero Kirke ze Studanek
1/3 SA PU4 Cantabile Mozart
1/4 SA PU5 Sötnosar’s Nimrod
1/1 SA PN1 CACIB VSP V-99 Tina Kvitko
1/1 SA PN2 VACA Sötnosar’s Chikrid
1/2 SA PN3 Sötnosar’s Natacha
1/3 SA PN4 Sötnosar’s Chyba
1/1 SA PN5 VSP-vet. Sötnosar’s Ladislava
1 KP ROP-breeder Sötnosar’s kennel
1 KP ROP-progeny Sötnosar’s Chyba