2006-2010

Vuosi 2006

Luokat:
PEK = Pentu
JUN = Juniori
NUO = Nuorten
AVO = Avoin
VAL = Valio
VET = Veteraani
KASV = Kasvattaja
Laatumaininnat:
ERI = erinomainen
EH = erittäin hyvä
H = hyvä
T = tyydyttävä
HYL = hylätty
EVA = ei voi arvostella
PN 1-4 = Paras Narttu -sijoitus
PU 1-4 = Paras Uros -sijoitussert = sertifikaatti
res.sert = varasertifikaatti
ROP = rotunsa paras
VSP = vastakkaisen sukupolen paras

 

 

Helsinki INT Voittaja-06 9.12.2006 (Andras Korozs, Unkari, 5+3)

VAL ERI1 PU1 CACIB ROP V-06 Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas

VET ERI1 PU2 ROP-vet Cantabile Miro
om. Mia ja Harri Johnsson

VAL ERI2 PU3 res.CACIB Cantabile Sebastian
om. Maria ja Petri Lehto

VAL ERI3 PU4 Hjalmar Boheme van Bodasca
om. Tuulikki Korpio

VAL ERI4 Nelum-Himalis Darude
om. Ritva ja Jamina Sjöström

VAL ERI1 PN1 CACIB VSP V-06 Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

VAL ERI2 PN2 res.CACIB Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

VAL ERI3 PN3 Cantabile Oksana
om. Katja Sjöroos

KASV 1 KP ROP-kasv kennel Cantabile
om. Mia Johnsson

 

Oulu INT 7.-8.10.2006 (Hans v.d. Berg, Hollanti, 2+1)

VAL ERI1 PN1 CACIB ROP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

NUO ERI1 PU1 sert CACIB VSP Odysseus of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

PEK 1 KP ROP-pentu Sötnosar’s Vicar
om. Johanna Majamäki

 

Hyvinkää Terri-ERI 16.9.2006 (Hendrik Johansson, Ruotsi, 2+4)

VAL ERI1 PU1 ROP Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas

VAL ERI2 PU2 Hjalmar Boheme van Bodasca
om. Tuulikki Korpio

VAL ERI1 PN1 VSP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Anitta ja Pia Cavonius

VET ERI1 PN2 ROP-vet Sötnosar’s Chikrid
om. Anitta ja Pia Cavonius

VET EH2 Tina Kvitko
om. Tuulikki Korpio

NUO EH1 Sötnosar´s Giselle
om. Pia Cavonius ja Eija Hellström

 

Porvoo 9.-10.9.2006 (Hanne Laine Jensen, Tanska, 1+3)

VAL ERI1 PU1 ROP Hjalmar Boheme van Bodasca
om. Tuulikki Korpio

VAL ERI1 PN1 VSP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Anitta ja Pia Cavonius

NUO EH1 Sötnosar’s Giselle
om. Pia Cavonius ja Eija Hellström

VET ERI1 NP2 ROP-vet Tina Kvitko
om. Tuulikki Korpio

 

Helsinki 2.-3.9.2006 (Andreas Schemel, 3+1)

JUN ERI1 PU1 sert ROP Sextus
om. Anja Perälä

AVO ERI1 PU3 vasert Cantabile Qasimir
om. Satu Pitkänen

VAL ERI1 PU2 ROP-vet Cantabile Miro
om. Mia ja Harri Johnsson

VAL ERI1 PN1 VSP Sötnosar’s Petronella
om. Piritta ja Ville Pätäri

 

Hämeenlinna 26.-27.8.2006 (Tapio Eerola, 2+0)

VAL ERI1 PU1 ROP cacib Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas

VAL ERI2 PU2 res.cacib Sötnosar’s Yanos
om. Merja Sipakko

 

Turku 12.8.2006 (Markku Kipinä, 2+0)

JUN ERI1 PU1 SERT ROP Gaius
om. Hynninen Marja ja Meri

NUO ERI1 PU2 res.SERT A Jednak Yankee
om. Mia Johnsson & Elisa Anttila

 

Mikkeli Int 29.-30.7.2006 (Harri Lehkonen, 5+2)

VAL ERI1 PN1 CACIB ROP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Anitta ja Pia Cavonius

VAL ERI2 PN2 res.CACIB Resinous Celeste
om. Tuulikki Korpio

VAL ERI1 PU1 CACIB VSP Hjalmar Boheme van Bodasca
om. Tuulikki Korpio

VAL ERI2 PU2 res.CACIB Nezmar del Monte de Haya
om. Anitta ja Pia Cavonius

AVO ERI1 PU3 sert FIN MVA Sötnosar’s Elroy
om. Eeva Naakka

AVO EH1 Odysseus of Bumble-Bee Castle
om. Anitta ja Pia Cavonius

AVO EH2 Sötnosar’s Elias
om. Eero Naakka ja Marjo Gröhn

 

Pori 2.-3.7.2006 (Brigita Kremser, Slovenia, 1+0)

NUO ERI1 PU1 SERT ROP A Jednak Yankee
om. Mia Johnsson & Elisa Anttila

 

Forssa 17.-18.6.2006 (Eugeny Kuplyauskas, 2+0)

JUN ERI-1 PU-1 sert ROP A Jednak Yankee
om. Mia Johnsson & Elisa Anttila

VAL ERI-1 PU-2 Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

 

Helsinki INT FCI EUROOPAN VOITTAJA 9.-11.6.2006 (Matti Luoso, 4+5)

VAL ERI1 CACIB ROP Euroopan Voittaja -06 Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas

AVO ERI1 SERT res.CACIB FIN MVA Hjalmar Boheme v. Bodasca
om. Tuulikki Korpio

JUN ERI1 res.SERT Euroopan Juniorivoittaja -06 Orlando of Bumble-Bee Castle
om. Angelika & Jürgen Hummel

JUN ERI2 Odysseus of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

VAL ERI1 CACIB Euroopan Voittaja -06 Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

VAL ERI2 res.CACIB Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

JUN ERI1 SERT Euroopan Juniorivoittaja -06 Penelope of Bumble-Bee Castle
om. Angelika & Jürgen Hummel

JUN ERI2 res.SERT Malina von Klanovice
om. Elo Rahamägi

VET ERI1 ROP-vet Euroopan Veteraanivoittaja -06 Sötnosar’s Chikrid
om. Pia ja Anitta Cavonius

KASV 1KP ROP-kasv kennel of Bumble-Bee Castle
om. Angelika & Jürgen Hummel

 

Rauma 20.-21.5.2006 (Tapio Ranta, Hanne Laine Jensen, 3+1)

VAL ERI1 PN-1 ROP RYP-4 Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

VET ERI1 PU-1 VSP ROP-vet. Cantabile Miro
om. Harri & Mia Johnsson

AVO ERI1 PU-2 sert FIN MVA Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

JUN EH-1 A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila & Mia Johnsson

 

Helsinki INT Aptus Show 20.-21.5.2006 (Martha Heine, 1+2)

AVO ERI1 PU1 sert CACIB FIN MVA ROP Sötnosar’s Yanos
om. Merja Sipakko

VET ERI1 PN1 VSP ROP-vet Yasinia Boheme v. Bodasca
om. Pia Cavonius

VAL ERI1 PN2 CACIB Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

 

Hamina 13.-14.5.2006 (Boris Spoljaric, 1+0)

AVO ERI1 PU1 sert ROP Sötnosar’s Yanos
om. Merja Sipakko

 

Somero FCI 2&3 6.5.2006 (Matti Luoso, BIS-vet Kari Salminen, 3+3)

JUN ERI1 PU1 sert ROP Odysseus of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

AVO ERI1 PU2 res.sert Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

PEK KP ROP-pen Sextus
om. Anja Perälä

VAL ERI1 PN1 VSP Sötnosar’s Petronella
om. Piritta ja Ville Pätäri

VET ERI1 PN2 ROP-vet BIS3-vet Sötnosar’s Inspiration
om. Pia ja Anitta Cavonius

NUO EH1 Sötnosar’s Giselle
om. Eija Hellström ja Pia Cavonius

 

Vaasa 29.-30.4.2006 (Anne Tove Strande, Norja, 1+0)

VET ERI1 PU1 ROP ROP-veteraani Minipeikon Komea Duracell
om. Markus Himanka

 

Lahti INT 22.-23.4.2006 (Annukka Paloheimo, 2+3)

VET ERI1 PN1 ROP ROP-vet Sötnosar’s Chikrid
om. Pia ja Anitta Cavonius

VAL ERI1 PN2 CACIB Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

VAL ERI1 PN3 res.CACIB Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

VAL ERI1 PU1 CACIB VSP Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas

JUN ERI1 PU2 sert Odysseus of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

 

Lappeenranta INT 15.-17.4.2006 (Tarmo Viirtelä, 0+1)

VAL ERI1 PN1 CACIB ROP Sötnosar’s Frida
om. Pamfila Inkinen, Rauha

 

Tampere INT 18.-19.3.2006 (Rainer Jacobs, 4+1)

VAL ERI1 PU1 CACIB ROP Nelum-Himalis Darude
om. Jamina & Ritva Sjöström

JUN ERI1 PU2 sert A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila & Mia Johnsson

VET ERI1 PU3 res.CACIB VSP-vet. Nelum-Himalis Armanjac
om. Ritva & Göran Sjöström

JUN H Nelum-Himalis Ghost Rider
om. Ritva & Göran Sjöström

VET ERI1 PN1 CACIB ROP-vet. VSP Nelum-Himalis Anisette
om. Ritva & Göran Sjöström

 

Turku INT 21.-22.1.2006 (Frantisek Polehna, 6+7)

AVO ERI1 PN1 sert FIN MVA CACIB ROP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia & Anitta Cavonius

VAL ERI1 PN2 res.CACIB Cantabile Oksana
om. Katja Koponen

VAL ERI2 PN3 Cantabile Raniah
om. Leene Torri & Mia Johnsson

VET ERI1 PN4 ROP-vet. Sötnosar’s Chikrid
om. Anitta & Pia Cavonius

VAL ERI3 Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

VAL ERI4 Tina Kvitko
om. Tuulikki Korpio

VET ERI2 Nelum-Himalis Anisette
om. Ritva & Göran Sjöström

NUO ERI1 PU1 sert CACIB VSP Hjalmar Boheme van Bodasca
om. Tuulikki Korpio

JUN ERI1 PU2 res.sert Odysseus of Bumble-Bee Castle
om. Anitta & Pia Cavonius

VET ERI1 PU3 VSP-vet. Nelum-Himalis Armanjac
om. Ritva & Göran Sjöström

NUO ERI2 PU4 Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

JUN ERI2 A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila & Mia Johnsson

VET ERI2 Cantabile Miro
om. Mia & Harri Johnsson

KASV 1 KP ROP-kasv. Cantabile kennel
om. Mia Johnsson

 

Kajaani INT 6.-7.1.2006 (Pirjo Hjelm, 3+1)

VET ERI1 PN1 ROP ROP-vet Nelum-Himalis Anisette
om. Ritva & Göran Sjöström

VET ERI1 PU1 VSP VSP-vet Nelum-Himalis Armanjac
om. Ritva & Göran Sjöström

AVO ERI1 PU2 sert CACIB Sötnosar’s Elroy
om. Eeva Naakka

AVO ERI2 PU3 res.sert Sötnosar’s Elias
om. Eero Naakka & Marjo Gröhn

 

 

***

Vuosi 2007

Luokat:
PEK = Pentu
JUN = Juniori
NUO = Nuorten
AVO = Avoin
VAL = Valio
VET = Veteraani
KASV = Kasvattaja
Laatumaininnat:
ERI = erinomainen
EH = erittäin hyvä
H = hyvä
T = tyydyttävä
HYL = hylätty
EVA = ei voi arvostella
PN 1-4 = Paras Narttu -sijoitus
PU 1-4 = Paras Uros -sijoitussert = sertifikaatti
res.sert = varasertifikaatti
ROP = rotunsa paras
VSP = vastakkaisen sukupolen paras

 

 

Helsinki 8.12.2007 (Hans V D Berg, 6+4)

VAL ERI VAK2 PU1 VSP V-07 Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas
VET ERI VEK1 PU2 VSP-VET Cantabile Miro
om. Mia Johnsson
VAL ERI VAK2 PU3 VARA-CACIB Hjalmar Boheme V. Bodasca
om. Tuulikki Korpio
VAL ERI VAK3 PU4 Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto
JUN ERI JUK1 JV-07 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen
JUN EH JUK2 Palmis Young Yvanek
om. Ove Smeds
VET ERI VEK1 PN1 ROP ROP-VET V-07 Cantabile Oksana
om. Katja Sjöroos
VAL ERi VAK1 PN2 CACIB Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius
VAL ERI VAK2 PN3 VARA-CACIB Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson
JUN EH JUK1 Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius

 

Tampere 8.9.2007 (Maja Korosec, Slovenia, 1+0)

VAL ERI1 PU1 ROP A Jednak Yankee
om. Mia Johnsson ja Elisa Anttila

 

Porvoo 8.9.2007 ( Gábor Haas, Unkari, 1+0)

JUN ERI1 PU1 sert ROP ROP-jun Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Helsinki Terri-ERI 26.8.2007 (Paula Heikkinen-Lehkonen, 4+3)

VAL ERI1 PN1 ROP Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

VAL ERI2 PN2 Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

VAL ERI1 PU1 VSP Hjalmar Boheme van Bodasca
om. Tuulikki Korpio

VET ERI1 PU2 ROP-vet Cantabile Miro
om. Mia ja Harri Johnsson

JUN EH1 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

AVO H Resinous Cool Water
om. Mia ja Harri Johnsson

PEK 1 KP ROP-pentu Sötnosar’s Zadie
om. Sofia Salonen ja Pia Cavonius

 

Tervakoski KV 25.8.2007 (Marina Guidetti, 3+1)

JUN ERI1 PU1 sert ROP Cantabile Tomek
om. H Vainikka ja M-L Ristola

VAL ERI1 PU2 cacib Cantabile Sebastian
om. Perti Lehto

VAL ERI1 PU3 res.cacib Resinous Cool Water
om. Stepanka Horakova

JUN ERI1 PN1 sert VSP Dascha Sisi Blackguards
om. M ja P Lehto & Mia Johnsson

 

Pori 28.-29.7.2007 (Cristian Vantu, Romania, 2+1)

VAL ERI1 PU1 cacib ROP A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila ja Mia Johnsson

VAL ERI1 PU2 res.cacib Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

JUN ERI1 PN1 sert VSP Dascha Sisi Blackguards
om. M ja P Lehto & Mia Johnsson

 

Vantaa Super Summer Show 28.-29.7.2007 (Veli-Pekka Kumpumäki, 1+0)

VAL ERI1 PU1 ROP Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas

 

Pello 21.-22.7.2007 (Rainer Vuorinen, 1+0)

NUO EH1 Sötnosar’s Vicar
om. Johanna Majamäki

 

Hyvinkää 22.7.2007 (Francesco Cochetti, Italia, 1+0)

JUN ERI1 PU1 sert ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Orimattila pentunäyttely 15.7.2007 (Paula Valakari, 0+1)

PEK 1KP ROP-pentu RYP-4 Sötnosar’s Zadie
om. Sofia Salonen ja Pia Cavonius

 

Karjaa 1.7.2007 (Lilian Hanniste, Viro, 1+0)

JUN ERI1 PU1 ROP sert Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Tuusula 30.6.2007 (Tuire Okkola, 1+1)

VET ERI1 PU1 ROP ROP-vet Cantabile Miro
om. Harri & Mia Johnsson

VAL ERI1 PN1 VSP Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

 

Rovaniemi INT 23.-24.6.2007 (Wenche Eikeseth, Norja, 1+0)

NUO ERI1 PU1 sert CACIB ROP Sötnosar’s Vicar
om. Johanna Majamäki

 

Kotka INT 16.-17.6.2007 (Johan Juslin, 1+0)

VAL ERI1 PU1 CACIB ROP Sötnosar’s Yanos
om. Merja Sipakko

 

Hämeenlinna 16.6.2007 (Harto Stockmari, 2+0)

VET ERI1 PU1 ROP ROP-vet Cantabile Miro
om. Harri & Mia Johnsson

JUN ERI1 PU2 sert Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Parainen 27.5.2007 (Cindy Petterson, 1+1)

VAL ERI1 PU1 ROP Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

JUN ERI1 PN1 sert VSP Dascha Sisi Blackguards
om. M ja P Lehto & Mia Johnsson

 

Helsinki Ladies’ Kennel Club FCI 3&9 26.5.2007 (Siv Jernhake, Ruotsi, 1+2)

VAL ERI1 PN1 ROP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

AVO EH1 Sötnosar’s Giselle
om. Eija Hellström ja Pia Cavonius

JUN EH1 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Helsinki INT Aptus Show 19.-20.5.2007 (Monigue van Brempt, Belgia, 1+2)

VAL ERI1 PN1 CACIB ROP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

AVO ERI1 PN2 sert res.CACIB Sötnosar’s Giselle
om. Eija Hellström ja Pia Cavonius

JUN ERI1 PU1 sert VSP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Rauma 19.-20.5.2007 (Joan Beech, Kanada, 1+0)

AVO ERI1 PU1 sert ROP FIN MVA A Jednak Yankee
om. Mia Johnsson ja Elisa Anttila

Turenki FCI 2&3 13.5.2007 (Tapio Eerola, 1+2)

VAL ERI1 PN1 ROP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

AVO EH1 Sötnosar’s Giselle
om. Eija Hellström ja Pia Cavonius

AVO ERI1 PU1 sert VSP FIN MVA Sötnosar’s Herbert
om. Merja Vesanen

 

Somero FCI 3&5 5.5.2007 (Karin Bergbom, 2+3)

VAL ERI1 PN1 ROP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

AVO EH1 Sötnosar’s Giselle
om. Eija Hellström & Pia Cavonius

JUN EH1 Dascha Sisi Blackguards
om. M ja P Lehto & Mia Johnsson

VAL ERI1 PU1 VSP Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

VAL ERI2 PU2 Odysseus of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

 

Tampere INT 24.-25.3.2007 (Pirjo Hjelm, 5+3)

PEK 1 KP ROP-pentu Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VET ERI1 PU1 ROP-vet. ROP Cantabile Miro
om. Mia & Harri Johnsson

AVO ERI1 PU2 sert CACIB FIN MVA Odysseus of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

AVO ERI2 PU3 res.sert res.CACIB A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila & Mia Johnsson

VAL ERI1 PU4 Nezmar del Monte de Haya
om. Pia Cavonius

VAL ERI1 PN1 CACIB VSP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

VET ERI1 PN2 VSP-vet Yasinia Boheme van Bodasca
om. Pia Cavonius

VAL ERI2 PN3 res.CACIB Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

 

Helsinki 4.3.2007 (Marja Talvitie, 1+0)

PEK 1 KP ROP-pentu RYP-4 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Helsinki 25.2.2007 (Kirsi Nieminen, 1+0)

PEK 1 KP ROP-pentu RYP-2 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Turku INT 27.-28.1.2007 (Jochen Eberhardt, 4+1)

VET ERI1 PU1 ROP-vet. ROP Cantabile Miro
om. Mia & Harri Johnsson

VAL ERI1 PU3 res.CACIB Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

NUO ERI1 PU2 SERT CACIB A Jednak Yankee
om. Mia Johnsson & Elisa Anttila

JUN ERI1 PU4 res.SERT Gaius
om. Marja ja Meri Hynninen

PEK 1 Dascha Sisi Blackguards
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

 

 

***

Vuosi 2008

Luokat:
PEK = Pentu
JUN = Juniori
NUO = Nuorten
AVO = Avoin
VAL = Valio
VET = Veteraani
KASV = Kasvattaja
Laatumaininnat:
ERI = erinomainen
EH = erittäin hyvä
H = hyvä
T = tyydyttävä
HYL = hylätty
EVA = ei voi arvostella
PN 1-4 = Paras Narttu -sijoitus
PU 1-4 = Paras Uros -sijoitussert = sertifikaatti
res.sert = varasertifikaatti
ROP = rotunsa paras
VSP = vastakkaisen sukupolen paras

 

 

Helsinki Voittaja INT 13.12.2008 (Marja Talvitie (4 + 6))

VET ERI VEK1 PU-1 VSP VSP-VET V-08 TUULIKORVEN TAREK om. Jenni Kempas
VAL ERI VAK1 PU-2 CACIB CANTABILE TEMPO om. Laura Loikkanen
VAL ERI VAK2 PU-3 VACA CANTABILE SEBASTIAN om. Petri Lehto
VAL ERI VAK3 PU-4 A JEDNAK YANKEE om. Elisa Anttila & Mia Johnsson
VET ERI VEK1 PN-1 ROP ROP-VET V-08 CANTABILE PENELOPE
om. Mia Johnsson
VAL ERI VAK1 PN-2 CACIB MAXIMA OF BUMBLE-BEE CASTLE
om. Pia ja Anitta Cavonius
JUN ERI JUK1 PN-3 SERT JV-08 NIGHT WISH BOZENA
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen
NUO ERI NUK1 PN-4 VARASERT SÖTNOSAR’S ZADIE om. Pia Cavonius
JUN EH JUK2 LUNA ZLATA CHARA om. Petri ja Maria Lehto, Mia Johnsson
JUN EH JUK3 SÖTNOSAR’S FENNI om. Kirsi ja Ilkka Kalenius

 

Jyväskylä INT 23.11.2008 (Andrzej Kazmierski, Puola (1 + 5))

PEK1 KP ROP-PENTU SÖTNOSAR’S TAIGA
om. Anne Parjanen
AVO EH AVK1 SÖTNOSAR’S VICAR
om. Johanna Majamäki
VAL ERI VAK1 PN-1 CACIB ROP MAXIMA OF BUMBLE-BEE CASTLE
om. Pia ja Anitta Cavonius
NUO ERI NUK1 PN-2 SERT VACA SÖTNOSAR’S ZADIE
om. Pia Cavonius
VET ERI VEK1 PN-3 ROP-VET YASINIA BOHEME VAN BODASCA
om. Pia Cavonius
JUN EH JUK1 SÖTNOSARS FENNI
om. Kirsi ja Ilkka Kalenius

 

Turku, kaikkien rotujen pentunäyttely  2.11.2008 (Satu Stenroos (1 + 0))

PEK1 KP ROP-PENTU SÖTNOSAR’S TITO
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen

 

Hämeenlinna FCI 1&3  19.10.2008 (Anne Klaas, Viro (3 + 3))

PEK1 KP ROP-PENTU SÖTNOSAR’S TITO
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen
JUN ERI JUK1 PU-1 SERT ROP SÖTNOSAR’S FANTOM
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen
AVO EH AVK1 CANTABILE TOMEK
om. M-L Ristola & Hannu Vainikka
NUO ERI NUK1 PN-1 SERT VSP SÖTNOSAR’S ZADIE
om. Pia Cavonius
VAL ERI VAK1 PN-2 MAXIMA OF BUMBLE-BEE CASTLE
om. Pia ja Anitta Cavonius
VET ERI VEK1 PN-3 ROP-VET YASINIA BOHEME VAN BODASCA
om. Pia Cavonius

 

Helsinki 6.9.2008 (Peter Machetanz, Saksa (1 + 1))

VAL ERI VAK1 PU-1 ROP CANTABILE TEMPO
om. Laura Loikkanen
JUN ERI JUK1 PN-1 VSP NIGHT WISH BOZENA
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

 

Helsinki TerriEri 30.8.2008 (Malgorzata Jurek, Puola (5 + 7))

VAL ERI VAK1 PU-1 ROP TUULIKORVEN TAREK
om. Jenni Kempas
VAL ERI VAK2 PU-2 HJALMAR BOHEME VAN BODASCA
om. Tuulikki Korpio
VAL ERI VAK3 PU-3 CANTABILE TEMPO
om. Laura Loikkanen
VET ERI VEK1 PU-4 VSP-VET CANTABILE MIRO
om. Mia Johnsson
JUN ERI JUK1 SERT SÖTNOSAR’S FANTOM
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen
VAL ERI VAK1 PN-1 VSP MAXIMA OF BUMBLE-BEE CASTLE
om. Pia & Anitta Cavonius
VET ERI VEK1 PN-2 ROP-VET CANTABILE OKSANA
om. Katja & Tero Sjöroos
NUO ERI NUK1 PN-3 SERT SÖTNOSAR’S ZADIE
om. Pia Cavonius
JUN ERI JUK1 VARASERT PN-4 SÖTNOSAR’S FENNI
om. Kirsi & Ilkka Kalenius
JUN ERI JUK2 NIGHT WISH BOZENA
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen
VET ERI VEK2 CANTABILE PENELOPE
om. Mia Johnsson
VET ERI VEK3 YASINIA BOHEME VAN BODASCA
om. Pia Cavonius
KASV 1 KP ROP-KASV CANTABILE kennel
om. Mia Johnsson

Ceskypennut (Harry Tast (1 + 2))

PEK1 KP ROP-PENTU SÖTNOSAR’S TAIGA
om. Anne Parjanen
PEK1 KP VSP-PENTU SÖTNOSAR’S TITO
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen
PEK2 KP RYCHLA VON KLANOVICE
om. Miia Lintuviita & Marko Pallari & Mia Johnsson

 

Valkeakoski 24.8.2008 (Anne Sume, Viro (0+1))

JUN ERI JUK1 PN1 SERT ROP Sötnosar’s Fenni
om. Kirsi ja Ilkka Kalenius

 

Hämeenlinna INT 23.8.2008 (Tapio Ranta (1+1))

AVO ERI AVK1 PU1 SERT CACIB VSP Cantabile Tomek
om. H Vainikka ja M-L Ristola
JUN ERI JUK1 PN1 SERT ROP Sötnosar’s Fenni
om. Kirsi ja Ilkka Kalenius

 

Kouvola 16.8.2008 (Pirjo Hjelm (1+3))

VAL ERI VAK1 PU1 VSP Odysseus of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius
VAL ERI VAK1 PN1 ROP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius
VET ERI VEK1 PN2 ROP-VET Yasinia Boheme v. Bodasca
om. Pia Cavonius
NUO ERI NUK1 PN3 SERT Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius

 

Helsinki 10.8.2008 (Karin Bergbom (2 + 2))

AVO ERI AVK1 PU1 SERT FIN MVA ROP CANTABILE TEMPO
om. Laura Loikkanen
VAL ERI VAK1 PU2 HJALMAR BOHEME V. BODASCA
om. Tuulikki Korpio
VET ERI VEK1 PN1 VSP ROP-VET YASINIA BOHEME V. BODASCA
om. Pia Cavonius
PEK1 KP ROP-PENTU NIGHT WISH BOZENA
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

 

Tornio INT 9.8.2008 (Igor Selimovic, Kroatia (1+2))

AVO ERI AVK1 PU1 SERT CACIB ROP Sötnosar’s Vicar
om. Johanna Majamäki
VET ERI VEK1 PN1 VSP ROP-VET Yasinia Boheme v. Bodasca
om. Pia Cavonius
NUO ERI NUK1 PN2 SERT CACIB Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius

 

Kuopio INT 3.8.2008 (Hans v.d. Berg, Alankomaat (0+4))

PEK1 KP ROP-PENTU Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen
VET ERI VEK1 PN1 ROP ROP-VET Cantabile Oksana
om. Katja ja Tero Sjöroos
JUN EH JUK1 Palmis Yasmina Ylona
om. Ritva ja Göran Sjöström

 

Kuopio INT 2.8.2008 (August de Wilde, Belgia (0+3))

PEK1 KP ROP-PENTU Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen
VET ERI VEK1 PN1 ROP ROP-VET Cantabile Oksana
om. Katja ja Tero Sjöroos
JUN EH JUK1 Palmis Yasmina Ylona
om. Ritva ja Göran Sjöström

 

Kuopio INT 1.8.2008 (Laurent Pichard, Sveitsi (0+1))

JUN ERI JUK1 PN1 SERT ROP Palmis Yasmina Ylona
om. Ritva ja Göran Sjöström

 

Pori INT 27.7.2008 (Dubravka Reicher, Kroatia (1+0))

VAL ERI VAK1 PU-1 CACIB ROP A JEDNAK YANKEE
om. Elisa Anttila & Mia Johnsson

 

Turku 26.7.2008 (Maija Mäkinen (2+0))

VAL ERI VAK1 PU1 ROP Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto
JUN ERI JUK1 PU2 SERT Sötnosar’s Fantom
om. Maiju Syrjälä ja Jarno Järvinen

 

Karjaa 13.7.2008 (Branislav Rajic (1+2))

NUO ERI NUK1 PU1 SERT ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen
PEK1 KP ROP-PENTU Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen

 

Forssa INT 15.6.2008 (Cindy Pettersson (1+0))

VAL ERI VALK1 PU1 CACIB ROP Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

 

Kotka INT 14.6.2008 (Matti Luoso (1+1))

NUO ERI NUK1 PU1 SERT CACIB ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen
VET ERI VEK1 PN1 VSP ROP-VET Cantabile Oksana
om. Katja Sjöroos

 

Hamina INT 25.5.2008 (Maija Mäkinen (1+1))

NUO ERI NUK1 PU1 SERT CACIB VSP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen
VET ERI VEK1 PN1 ROP ROP-VET Cantabile Oksana
om. Katja Sjöroos

 

Helsinki INT 24.5.2008 (Otto Schimpf (2+1))

VAL ERI VAK1 PU1 CACIB ROP Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas
NUO ERI NUK1 PU2 SERT VACA Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen
VET ERI VEK1 PN1 VSP ROP-VET Cantabile Oksana
om. Katja Sjöroos

 

Joensuu 17.5.2008 (Marja Talvitie (2+3))

VAL ERI VAK1 PU1 VSP Odysseus of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius
VAL ERI VAK2 PU2 Nezmar Del Monte De Haya
om. Pia Cavonius
VET ERI VEK1 PN1 ROP ROP-VET Yasinia Boheme Van Bodasca
om. Pia Cavonius
VAL ERI VAK1 PN2 Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius
NUO EH NUK1 Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius

 

Rauma 10.5.2008 (Kornelia Butrimova (1+0))

VAL ERI1 PU1 ROP A Yednak Yankee
om. Mia Johnsson & Elisa Anttila

 

Somero 3.5.2008 (Eeva Rautala (3+0))

NUO ERI NUK1 PU1 SERT ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen
JUN ERI JUK1 PU2 VARASERT Palmis Young Yvanek
om. Ove Smeds
NUO ERI NUK2 PU3 Cantabile Tomek
om. H Vainikka ja M-L Ristola

 

Lahti INT 27.4.2008 (Harry Tast (2+3))

NUO ERI NUK1 PU1 SERT CACIB ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen
VAL EH VAK1 Sötnosar’s Yanos
om. Merja Sipakko
NUO ERI NUK1 PN1 SERT CACIB VSP Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius
VAL ERI VAK1 PN2 VACA Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius
VET ERI VEK1 PN3 ROP-VET Yasinia Boheme v. Bodasca
om. Pia Cavonius

 

Tampere INT 16.3.2008 (Tanya Ahlman-Stockmari (4+0))

NUO ERI NUK1 PU1 SERT CACIB ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen
NUO ERI NUK2 PU2 VARASERT VACA Cantabile Tomek
om. H Vainikka ja M-L Ristola
JUN ERI JUK1 PU3 Palmis Young Yvanek
om. Ove Smeds
VAL EH VAK1 Sötnosar’s Yanos
om. Merja Sipakko

 

Turku INT 27.1.2008 (Boris Chapiro (4+1))
VAL ERI VAK1 PU1 CACIB VSP A Yednak Yankee
om. Mia Johnsson & Elisa Anttila
JUN ERI JUK1 PU2 SERT Palmis Young Yvanek
om. Ove Smeds
VAL ERI VAK2 PU3 CAVA Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto
NUO ERI NUK1 PU4 VARASERT Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen
VAL ERI VAK1 PN1 CACIB ROP Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

 

 

***

Vuosi 2009

Luokat:
PEK = Pentu
JUN = Juniori
NUO = Nuorten
AVO = Avoin
VAL = Valio
VET = Veteraani
KASV = Kasvattaja
Laatumaininnat:
ERI = erinomainen
EH = erittäin hyvä
H = hyvä
T = tyydyttävä
HYL = hylätty
EVA = ei voi arvostella
PN 1-4 = Paras Narttu -sijoitus
PU 1-4 = Paras Uros -sijoitussert = sertifikaatti
res.sert = varasertifikaatti
ROP = rotunsa paras
VSP = vastakkaisen sukupolen paras

 

 

Huom! Aikaisempia näyttelytuloksia lisätty:
Lahti 25.-26.4.09, Helsinki 25.-26.7.09 ja Vantaa 5.-6.9.09

 

Helsinki INT 13.12.2009 Pohjoism. voittaja -09 (Cristian Stefanescu, 10+5)

VET ERI1 PU-1 ROP-vet ROP PMV-09 Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas

JUN ERI1 PU-2 SERT PJMV-09 Estet Classic Flamendr
om. Merle Tisler

VAL ERI1 PU-3 CACIB A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila ja Mia Johnsson

VET ERI2 PU-4 Cantabile Miro
om. Mia ja Harri Johnsson

JUN ERI2 Willow of Bumble-Bee Castle
om. Jenni Huttunen

JUN ERI3 Estet Classic Barcley
om. Helinä Soljander

JUN ERI4 Estet Classic Burime
om. Hannele Soljander-Halme

NUO ERI1 vara-SERT vara-CACIB Dion’s Bohemian Jazz
om. Elo Rahamägi

VAL ERI2 Hjalmar Boheme van Bodasca
om. Tuulikki Korpio

VAL ERI3 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL ERI1 PN-1 CACIB VSP PMV-09 Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen

VET ERI1 PN-2 VSP-vet Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

VAL ERI2 PN-3 Malina Von Klanovice
om. Elo Rahamägi

NUO ERI1 PN-4 SERT Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto, Mia Johnsson

JUN ERI1 vara-SERT PJMV-09 Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

ROP-kasv. Cantabile kennel
om. Mia Johnsson

 

Helsinki INT 12.12.2009 Voittaja -09 (Eeva Rautala, 8+5)

AVO ERI1 PN-1 SERT CACIB FIN MVA ROP V-09 Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen

JUN ERI1 PN-2 varaSERT JV-09 Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

VET ERI1 PN-3 VSP-vet Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

NUO ERI1 PN-4 varaCACIB Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto, Mia Johnsson

AVO ERI2 Malina Von Klanovice
om. Elo Rahamägi

VET ERI1 PU-1 ROP-vet VSP V-09 Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas

JUN ERI1 PU-2 SERT JV-09 Willow of Bumble-Bee Castle
om. Jenni Huttunen

NUO ERI1 PU-3 varaSERT CACIB Dion’s Bohemian Jazz
om. Elo Rahamägi

VAL ERI1 PU-4 varaCACIB Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

JUN ERI2 Estet Classic Flamendr
om. Merle Tisler

JUN ERI3 Estet Classic Barcley
om. Helinä Soljander

JUN EH JUK4 Estet Classic Burime
om. Hannele Soljander-Halme

VET ERI2 Cantabile Miro
om. Mia ja Harri Johnsson

ROP-kasv. Cantabile kennel
om. Mia Johnsson

 

Turku 28.-29.11.2009 (Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi, 1+3)

VET ERI1 PN-1 ROP-vet ROP Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

JUN EH1 Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

NUO EH1 Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto, Mia Johnsson

NUO ERI1 PU-1 sert VSP Estet Classic Flamendr
om. Merle Tisler

 

Seinäjoki 24.10.2009 (Gertrud Hagström, Ruotsi, 3+2)

VET ERI VEK1 PN1 ROP ROP-VET Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

AVO ERI AVK1 PN2 SERT CACIB Palmis Yasmina Ylona
om. Ritva ja Göran Sjöström

VET ERI VEK1 PU1 VSP VSP-VET Nelum-Himalis Darude
om. Ritva ja Göran Sjöström

VAL ERI VAK1 PU2 CACIB A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila ja Mia Johnsson

AVO EH AVK1 Julius
om. Carina Myllymäki

 

Hämeenlinna FCI 3 ja 5 25.10.09 (Astrid Lundava, Viro, 2+0)
Kuva
VAL ERI PU1 ROP Cantabile Tomek
om. M-L Ristola & Hannu Vainikka

AVO ERI PU2 SERT FIN MVA Sötnosar’s Fantom
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen

 

Parainen FCI 3 ja 9 20.9.2009 (Markku Kipinä, 2+2)

ROP ROP-vet BIS-3-vet Cantabile Miro
om. Mia ja Harri Johnsson

AVO EH-1 Sötnosar’s Fantom
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen

VSP sert Luna Zlata Chara
Maria & Petri Lehto & Mia Johnsson

PN-2 varasert Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

 

Vantaa 5.- 6.9.2009  (Paula Heikkinen-Lehkonen,  0+2)

VAL ERI1 PN-1 ROP  Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

VAL ERI2 PN-2  Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius

 

Helsinki, STJ:n erikoisnäyttely 29.8.2009 (Sheila Atter,Iso-Britannia, 3+7)

NUO ERI-1 PN-1 sert ROP Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen

VAL ERI-1 PN-2 Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius

VAL ERI-2 PN-3 Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Anitta ja Pia Cavonius

VET ERI-2 PN-4 VSP-vet Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

VAL ERI-3 Resinous Celeste
om Tuulikki Korpio

VET ERI-1 Yasinia Boheme van Bodasca
om. Pia Cavonius

VET ERI-3 Cantabile Oksana
Om. Katja Sjöroos

VAL ERI-1 PU-1 VSP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VET ERI-1 PU-2 ROP-vet Cantabile Miro
om. Mia ja Harri Johnsson

VAL ERI-2 PU-3 Hjalmar Boheme van Bodasca
om Tuulikki Korpio

ROP-kasv Cantabile kennel

 

Cesky-kerhon 20-vuotisjuhlanäyttely
Ruovesi 16.8.2009 (Harold Gay, Iso-Britannia, 8+13)

PEK 1 KP ROP-PENTU Willow of Bumble-Bee Castle
om. Jenni Huttunen

VAL ERI VAK1 PU1 ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL ERI VAK2 PU2 Hjalmar Boheme van Bodasca
om. Tuulikki Korpio

VET ERI VEK1 PU3 VSP-VET Cantabile Miro
om. Mia Johnsson

VAL ERI VAK3 PU4 Sötnosar’s Vicar
om. Johanna Majamäki

AVO EH AVK Palmis Young Yvanek
om. Ove Smeds

VAL EH VAK4 Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

VAL EH Cantabile Tomek
om. Hannu Vainikka & Marja-Liisa Ristola

NUO ERI NUK1 PN1 VSP Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen

VAL ERI VAK1 PN2 Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Anitta ja Pia Cavonius

VET ERI VEK1 PN3 ROP-VET Cantabile Oksana
om. Katja Sjöroos

VET ERI VEK2 PN4 Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

JUN ERI JUK1 Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

JUN ERI JUK2 Nelum-Himalis Impi Ihanainen
om. Keijo Savolainen

NUO ERI NUK2 Luna Zlata Chara
Maria & Petri Lehto & Mia Johnsson

AVO ERI AVK1 Sötnosar’s Fenni
om. Kirsi ja Ilkka Kalenius

VAL ERI VAK2 Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius

VAL ERI VAK3 Resinous Celeste
om. Tuulikki Korpio

VET ERI VEK3 Yasinia Boheme van Bodasca
om. Pia Cavonius

Lemmikkiluokka (3+3)

1. Cantabile Urania, om. Sara ja Kaarina Pfister
2. Nelum-Himalis Iines Ilmatar, om. Keijo Savolainen
3. Sötnosar’s Elmer, Marja-Leena & Jussi Salmi
4. Tina Kvitko, om. Tuulikki Korpio
5. Sötnosars Totti, om. Johanna Majamäki ja Jessi Valikainen
6. Finnsky Lexus, om. Katja & Tero Sjöroos

 

Turku 8.8.09 (Anne Sume, Viro, 1+1)

VAL ERI VAK1 PU1 ROP Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

NUO ERI NUK1 PN1 SERT VSP Luna Zlatá Chara
om. Maria ja Petri Lehto, Mia Johnsson

 

Mikkeli 26.7.2009 (Monique van Brempt, Belgia, 1+2)

VAL ERI VAK1 PU1 CACIB ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

JUN EH JUK1 Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

NUO EH NUK1 Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen

 

Helsinki 25.- 26.7.2009  (Paula Heikkinen-Lehkonen,  0+1)

VAL ERI1 PN-1 ROP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

 

Oulu 18.7.2009 (Tuire Okkola, 1+0)

VAL ERI VAK1 PU1 CACIB ROP Sötnosar’s Vicar
om. Johanna Majamäki

 

Karjaa 12.7.2009 (Matti Luoso, 2+0)

VAL ERI VAK1 PU1 ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

AVO EH AVK1 Palmis Young Yvanek
om.  Ove Smeds

 

Hyvinkää 5.7.2009 (Filip Johansson, Ruotsi, 1+4)

VET ERI VEK1 PN1 ROP ROP-VET Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

JUN ERI JUK1 PN2 SERT Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

NUO ERI NUK1 PN3 VARA-SERT Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen

JUN EH JUK2 Rychla von Klanovice
om. Mia & Marko Pallari & Mia Johnsson

VAL ERI VAK1 PU1 VSP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Kokkola  4.-5.7.2009 (Harri Lehkonen, 1+0)

AVO ERI1 PU1 SERT CACIB ROP Julius
om. Carina Myllymäki

 

Rovaniemi 20.6.2009 (Johan Juslin, 1+0)

AVO ERI AVK1 PU1 SERT CACIB FIN MVA ROP Sötnosar’s Vicar
om. Johanna Majamäki

 

Hämeenlinna 27.-28.6.2009 (Jurate Butkiene, Liettua 1+0)

AVO ERI1 PU-1 SERT FIN MVA ROP Cantabile Tomek
om. M-L Ristola & Hannu Vainikka

 

Kotka 14.6.2009 (Javier Sanches, Espanja 1+1)

VAL ERI VAK-1 PU-1 CACIB ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

NUO ERI NUK-1 PN-1 SERT VSP Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen

 

Salo 6.-7.6.2009 (Ekaterina Bauzhes, Venäjä 0+2)

NUO ERI1 PN-1 sert ROP Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto, Mia Johnsson

JUN ERI1 PN-2 Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

 

Helsinki 30.5.2009 (Anne Sume, Viro 1+0)

VAL ERI1 VAK-1 PU-1 ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Helsinki 23.-24.5.2009 (Petr Rehanek, Tshekki, 4+3)

VAL ERI1 PU-1 CACIB C.I.B ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL ERI2 PU-2 res.CACIB Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

VAL ERI3 PU-3 Hjalmar Boheme van Bodasca
om. Tuulikki Korpio

VET ERI1 PU-4 VSP-vet Cantabile Miro
om. Mia & Harri Johnsson

JUN ERI1 sert PN-1 ROP-jun. VSP Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto, Mia Johnsson

VET ERI1 PN-2 ROP-vet Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

JUN ERI2 PN-3 res.sert Rychla von Klanovice
om. Mia & Marko Pallari & Mia Johnsson

KASV-1 kp ROP-kasv Cantabile kennel
om. Mia Johnsson

 

Rauma 23.-24.5.2009 (Matti Luoso, 3+3)

VET ERI1 PN-1 ROP-vet ROP Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

NUO ERI1 PN-2 sert Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto, Mia Johnsson

JUN H Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

VET ERI1 PU-1 VSP-vet VSP Cantabile Miro
om. Mia & Harri Johnsson

VAL ERI1 PU-2 A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila ja Mia Johnsson

AVO EH1 Cantabile Tomek
om. M-L Ristola & Hannu Vainikka

 

Hamina 16.-17.5.2009 (Päivi Eerola 0+1)

JUN ERI JUK-1 PN-1 sert ROP Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

 

Lahti 25.-26.4.2009 (Walter Schicker, Saksa, 2+2)

AVO ERI1 PU-1 sert CACIB ROP  Dracek of Cesky Dreams
om. Olga Gorbatsjova

VAL ERI1 PU-2 res.CACIB Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

JUN ERI1 PN-1 sert VSP  Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

AVO ERI1 PN-2 CACIB  Sally of Bumble-Bee Castle
om. Olga Gorbatsjova

 

Tampere INT 14.-15.3.2009 (Susanne Kuratko, Itävalta 2+0)

VAL ERI1 PU-1 CACIB ROP A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila ja Mia Johnsson

VAL ERI1 PU-2 res.CACIB Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Turku INT 24.-25.1.2009 (Harry Tast, 5+8)

AVO ERI1 PN-1 sert FIN MVA CACIB ROP Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius

VAL ERI1 PN-2 res.CACIB Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Anitta & Pia Cavonius

VET ERI1 PN-3 VSP-vet Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

JUN ERI1 PN-4 varasert Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto, Mia Johnsson

JUN EH2 Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen

JUN EH3 Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

VET ERI2 Cantabile Oksana
om. Katja ja Tero Sjöroos

VET ERI1 PU-1 ROP-vet VSP Cantabile Miro
om. Mia -& Harri Johnsson

JUN H Sötnosar’s Tito
om. Maiju Syrjälä ja Jarno Järvinen

NUO EH1 Palmis Young Yvanek
om. Ove Smeds

VAL EH1 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL EH2 A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila ja Mia Johnsson

PEK-1 KP ROP-pentu Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

KASV 1 KP ROP-kasv. Cantabile kennel
om. Mia Johnsson

 

 

***

Vuosi 2010

Luokat:
PEK = Pentu
JUN = Juniori
NUO = Nuorten
AVO = Avoin
VAL = Valio
VET = Veteraani
KASV = Kasvattaja
Laatumaininnat:
SA = sertifikaatin arvoinen
ERI = erinomainen
EH = erittäin hyvä
H = hyvä
T = tyydyttävä
HYL = hylätty
EVA = ei voi arvostella
PN 1-4 = Paras Narttu -sijoitus
PU 1-4 = Paras Uros -sijoitussert = sertifikaatti
res.sert = varasertifikaatti
ROP = rotunsa paras
VSP = vastakkaisen sukupolen paras

 

 

 

 

Helsinki KV, Voittaja -10, 12.12.2010 (Kirsti Lummelampi, 5+5)

VET ERI1 VET1 ROP-VET ROP Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas

VAL ERI1 PU2 CACIB Estet Classic Flamendr
om. Merle Nerg

VAL ERI2 PU3 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

AVO EH1 Willow of Bumble-Bee Castle
om. Jenni Huttunen

VAL EH3 Zivotny’s Janek Odvazny
om. Berit Maaby

VET ERI1 PN1 VSP-VET VSP Zivotny’s Dalila Sedy
om. Berit Maaby

VET ERI2 PN2 Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

VAL ERI1 PN3 CACIB Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

VAL ERI2 PN4 VARACA Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius

VAL EH3 Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

 

 

 

Helsinki KV, HeW -10, 11.12.2010 (Liselotte Johansson, 4+5)

VAL ERI1 PU1 CACIB ROP Estet Classic Flamendr
om. Merle Nerg

AVO ERI1 PU2 SERT VARACA Willow of Bumble-Bee Castle
om. Jenni Huttunen

VAL ERI2 PU3 Zivotny’s Janek Odvazny
om. Berit Maaby

VAL ERI3 PU4 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL ERI1 PN1 VSP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

VAL ERI2 PN2 CACIB Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

VAL ERI3 PN3 Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius

VAL ERI4 PN4 Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

VET ERI1 ROP-VET Zivotny’s Dalila Sedy
om. Berit Maaby

 

 

 

Jyväskylä KV, 14.11.2010 (Viva-Maria Soleckyj-Szpunar, 0+1)

ROP Pentu Dion’s Bohemian Navigator
om. Maiju & Lasse Mikkonen

 

 

 

Lahti KV, 30.10.2010 (Robert Kanas, 1+1)

VAL ERI1 PN1 CACIB ROP Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

VAL ERI1 PU1 VSP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

 

 

Seinäjoki KV, 23.10.2010 (Matti Luoso, 1+1)

VAL ERI1 PN1 CACIB ROP Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

VAL EH1 Sötnosar’s Fantom
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen

 

 

 

Hämeenlinna FCI 2 ja 3, 9.10.2010 (Tarmo Viirtelä, 1+1)

VAL ERI1 PN1 ROP Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

VAL EH1 Cantabile Tomek
om. M-L Ristola & Hannu Vainikka

 

 

 

Turku 18.9.2010 pentunäyttely  (Tanya Ahlman Stockmari, 0+1)

1 kp ROP-pentu  Cantabile Walkia
om. Mia Johnsson

 

 

 

Porvoo 11.9.2010 (Okkola Tuire, 1+1)

VAL ERI1 PU1 ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL ERI1 PN1 VSP Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

 

 

 

Vantaa FCI 2 ja 3, 11.9.2010 (Pirjo Hjelm, 1+2)

VAL ERI1 PN1 ROP Sötnosar’s Zadie
om. Pia Cavonius

AVO ERI1 PN2 SERT FIN MVA Sötnosar’s Fenni
om. Pia ja Anitta Cavonius

VAL ERI1 PU1 VSP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

 

 

Helsinki 4.9.2010 (Matti Luoso, 2+2)

VAL ERI1 PN1 ROP Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

AVO EH1 Sötnosar’s Fenni
om. Pia ja Anitta Cavonius

VAL ERI1 PU1 VSP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

JUN EH1 Estet Classic Barclay
om. Helinä Soljander

 

 

 

Helsinki erikoisnäyttely 29.8.2010 (Kari Salminen, 3+4)

VAL ERI1 PN1 ROP Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

VAL ERI2 PN2 Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

VET EH1 Resinous Celeste
om. Tuulikki Korpio

JUN-T Cute Pepper V. Bodasca
om. Katja Sjöroos & Mia Johnsson

VET ERI1 PU1 VSP ROP-VET Tuulikorven Tarek
om. Jenni Kempas

VAL ERI1 PU2 Hjalmar Boheme V. Bodasca
om. Tuulikki Korpio

VAL EH2 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

 

 

Tervakoski 28.8.2010 (Karin Bergbom, 2+1)

VAL ERI1 PU1 CACIB ROP Cantabile Tomek
om. M-L Ristola & Hannu Vainikka

VAL ERI2 PU2 Sötnosar’s Fantom
om. Maiju Syrjälä ja Jarno Järvinen

VAL ERI1 PN1 CACIB VSP Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

 

 

 

Heinola 22.8.2010 (Veli-Pekka Kumpumäki, 2+0)

VAL ERI1 PU1 ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL ERI2 PU2 A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila & Mia Johnsson

 

 

 

Raisio 14.8.2010 (Tanya Ahlman-Stockmari, 0+1)

AVO ERI1 PN1 SERT ROP FIN MVA Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

 

 

 

Ristiina 31.7.2010 (Veli-Pekka Kumpumäki, 0+1)

VAL ERI1 PN1 ROP  Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

 

 

 

Helsinki (Tuomarinkartano) 24.7.2010 (Laine Jensen Hanne, 2+2)

VAL ERI1 PN1 ROP Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

VET ERI VEK1 PN2 ROP-VET Resinous Celeste
om. Tuulikki Korpio

VAL ERI1 PU1 VSP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL ERI2 PU2 Hjalmar Boheme V. Bodasca
om. Tuulikki Korpio

 

 

 

Mäntsälä 17.7.2010 (Harto Stockmari, 1+0)

VAL ERI1 PU1 ROP  Estet Classic Flamendr
om. Merle Tisler

 

 

 

Ylivieska KV 17.7.2010 (Rita Reyniers, 1+0)

VAL ERI1 PU1 SERT CACIB ROP FIN MVA Julius
om. Carina Myllymäki

 

 

 

Karjaa 11.7.2010 (Tanya Ahlman-Stockmari, 1+1)

VAL ERI1 PU1 ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL ERI1 PN1 VSP Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

 

 

 

Pori KV 3.7.2010 (Horst Kliebenstein, 2+0)

VAL ERI1 PU1 CACIB ROP Sötnosar’s Fantom
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen

VAL ERI2 PU2 VaraCACIB A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila & Mia Johnsson

 

 

 

Kotka KV 19.6.2010 (Marja Talvitie, 2+1)

VAL ERI1 PN1 CACIB ROP Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

JUN EH JUK1 Estet Classic Barclay
om. Helinä Soljander

VAL-HYL Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

 

 

Joensuu 29.5.2010 (Markku Kipinä, 1+0)

AVO EH1 AVK1 Sötnosar’s Elias
om. Eero Naakka ja Marjo Gröhn

 

 

 

Hamina INT 22.5.2010 (Rehanek Petr, 0+1)

VAL ERI1 PN1 CACIB ROP Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

 

 

 

Mynämäki 16.5.2010 (Lazic Suncica, 2+1)

NUO ERI1 PN1 SERT ROP Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

VAL ERI1 PU1 VSP Sötnosar’s Fantom
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen

VAL ERI2 PU2 Cantabile Sebastian
om. Petri Lehto

 

 

 

Rauma 15.5.2010 (Roos-Börjeson Britta, 1+0)

VAL ERI1 PU1 ROP Sötnosar’s Fantom
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen

 

 

 

Turenki FCI 3 ja 4/6 15.5.2010 (Maija Mäkinen, 1+0)

VAL ERI1 PU1 ROP RYP 3 Cantabile Tomek
om. M-L Ristola & Hannu Vainikka

 

 

 

Somero FCI 2 ja 3, 2.5.2010 (Pirjo Hjelm, 1+0)

VAL ERI1 PU1 ROP Sötnosar’s Fantom
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen

 

 

 

Lahti INT 25.4.2010 (Marja Talvitie, 1+1)

VAL ERI1 PU1 CACIB ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL ERI1 PN1 CACIB VSP Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

 

 

 

Vaasa INT 17.-18.4.2010 (Javier Sanchez, Espanja 1+0)

AVO ERI1 PU1 SERT CACIB ROP Julius
om. Carina Myllymäki

 

 

 

3.4.2010 Tukholma INT (Göran Bodegård, Ruotsi 1+0)

AVO ERI1 PU1 SERT CACIB ROP SE MVA Cantabile Tempo
om.  Laura Loikkanen

 

 

 

Tampere INT 20.3.2010 (Harry Tast, 0 + 1)

AVO ERI AVK1 PN-1 SERT CACIB ROP FIN MVA Sötnosar´s Taiga
om.  Anne Parjanen

 

 

 

Turku INT 23.1.2010 (Jochen Eberhardt, Saksa, 1 + 4)

NUO ERI NUK1 PN-1 SERT CACIB ROP  Sötnosar´s Taiga
om.  Anne Parjanen

AVO ERI AVK1 PN-2 Luna Zlatá Chara
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

NUO EH NUK2 Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

AVO H Palmis Yasmin Ylona
om. Ritva ja Göran Sjöström

VET ERI VEK1 PU-1 ROP-vet VSP Nelum-Himalis Darude
om. Ritva ja Göran Sjöström