2011

Vuosi 2011

Luokat:
PEK = Pentu
JUN = Juniori
NUO = Nuorten
AVO = Avoin
VAL = Valio
VET = Veteraani
KASV = Kasvattaja
Laatumaininnat:
SA = sertifikaatin arvoinen
ERI = erinomainen
EH = erittäin hyvä
H = hyvä
T = tyydyttävä
HYL = hylätty
EVA = ei voi arvostella
PN 1-4 = Paras Narttu -sijoitus
PU 1-4 = Paras Uros -sijoitussert = sertifikaatti
res.sert = varasertifikaatti
ROP = rotunsa paras
VSP = vastakkaisen sukupolen paras

 

 

HUOM! Lisätty Porin näyttelyn (30.7.2011) tulokset.

 

Helsinki KV 4.12.2011 (Dubravka Reicher, 5+2)

JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP Windytown Anezka
om. Mia Puisto & Sirpa ja Jorma Salonen

VAL ERI1 SA PN2 CACIB Estet Classic Ferina
om. Arina & Maris Plume, Latvia

AVO ERI1 SA PN3 VASERT VACACIB Cantabile Walkia
om. Mia Puisto

VET ERI1 SA PN4 ROP-VET Cantabile Penelope
om. Mia Puisto

JUN ERI2 Danae Sue Day Break
om. Laura Loikkanen

AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP Estet Classic Bolivar
om. Olga Gorbatsjova, Estonia

NUO ERI1 SA PU2 VASERT VACACIB Cantabile Walo
om. Jenni Suojasto

 

Helsinki KV 3.12.2011 (Dusan Paunovic, 2+1)

VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP Estet Classic Ferina
om. Arina & Maris Plume, Latvia

JUN ERI1 SA PN2 VASERT Danae Sue Day Break
om. Laura Loikkanen

NUO ERI1 PU1 SERT CACIB VSP Cantabile Walo
om. Jenni Suojasto

 

Jyväskylä KV 20.11.2011 (Maite Gonzalbo, 1+0)

VAL ERI1 SA PN1 ROP Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

 

Jyväskylä KV 19.11.2011 (Martha Heine, 1+0)

VAL ERI1 SA PN1 ROP Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

 

Seinäjoki KV 29.10.2011 (Pirjo Hjelm, 1+1)

NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP Sellandafjalls Kira
om. Johan Backholm

VET ERI1 ROP-VET Nelum-Himalis Darude
om. Ritva ja Göran Sjöström

 

Hämeenlinna (Tuulos) 3 & 10 1.10.2011 (Tapio Eerola, 1+1)

VAL ERI1 SA PN1 ROP Sötnosar´s Taiga
om. Anne Parjanen

VAL ERI1 Cantabile Tomek
om. Hannu Vainikka ja Marja-Liisa Ristola

 

Porvoo 10.9.2011 (Leif-Herman Wilberg, 2+1)

VAL ERI1 SA PN1 ROP Sötnosar´s Taiga
om. Anne Parjanen

JUN ERI1 SA PN2 SERT Danae Sue Day Break
om. Laura Loikkanen

VAL ERI1 SA PU1 VSP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

 

Vantaa 3.9.2011 (Gerard Cox, 2+1)

VAL ERI1 SA PU1 ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL ERI1 SA PN1 VSP Sötnosar´s Taiga
om. Anne Parjanen

JUN ERI1 SA PN2 SERT Danae Sue Day Break
om. Laura Loikkanen

 

Tervakoski KV 27. – 28.8.2011 (Tapio Ranta, 4+2)

NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP Cantabile Walkia
om. Mia Johnsson

VET ERI1 SA PN2 ROP-VET Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

VAL ERI1 Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

JUN ERI1 Windytown Anezka
om. Mia Johnsson & Sirpa ja Jorma Salonen

VAL ERI1 PU1 CACIB VSP Cantabile Tomek
om. Hannu Vainikka ja Marja-Liisa Ristola

NUO EH Cantabile Walo
om. Jenni Suojasto

 

STJ erikoisnäyttely 27.8.2011 (Kirsi Sainio, 2+1)

VAL ERI1 SA PN1 ROP Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

JUN ERI1 SA PN2 SERT ROP-JUN Danae Sue Day Break
om. Laura Loikkanen

VAL ERI1 PU1 VSP Hjalmar Boheme van Bodasca
om. Tuulikki Korpio

 

Kouvola 20.8.2011 (Pirjo Hjelm, 0+1)

VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP Nelum Himalis Darude
om. Ritva ja Göran Sjöström

 

Joensuu 14.8.2011 (Dusan Paunovic, 2+0)

VAL ERI1 SA PN1 ROP Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

AVO EH Cute Pepper v. Bodasca
om. Katja Sjöroos & Mia Johnsson

 

Joensuu KV 13.8.2011 (Petru Muntean, 1+0)

AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP Cute Pepper van Bodasca
om. Katja Sjöroos & Mia Johnsson

 

Turku 13.8.2011 (Göran Bodegård, 2+0)

VAL ERI1 SA PN1 ROP Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto

VAL ERI2 PN2 Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

 

Honkajoki 3 & 4 6.8.2011 (Tino Pehar, 1+1)

VAL ERI1 SA PU1 ROP A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila & Mia Johnsson

AVO ERI1 Cute Pepper v. Bodasca
om. Katja Sjöroos & Mia Johnsson

 

Club Show, Pöytyä 31.7.2011 (Matti Luoso, 12+6)

PEK1 KP ROP-PENTU Windytown Alica
om. Maria ja Petri Lehto

PEK2 Windytown Anezka
om. Sirpa ja Jorma Salonen & Mia Johnsson

PEK1 KP VSP-PENTU Sellandafjalls Linus
om. Nina Pfister

VAK1 KP PN1 ROP Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto

JUK1 KP PN2 Danae Sue Day Break
om. Laura Loikkanen

VAK2 KP PN3 Night Wish Bozena
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

VEK1 KP PN4 ROP-VET Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

NUK1 KP Sellandafjalls Kira
om. Johan Backholm

NUK2 Cantabile Walkia
om. Mia Johnsson

AVK1 Cute Pepper van Bodasca
om. Katja Sjöroos & Mia Johnsson
AVK2 Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

VAK3 KP Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

VEK2 Resinous Celeste
om. Tuulikki Korpio

VAK1 PU1 VSP Hjalmar Boheme van Bodasca
om. Tuulikki Korpio

VAK2 PU2 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

NUK1 KP PU3 Cantabile Walo
om. Jenni Suojasto

VAK3 A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila & Mia Johnsson

VAK4 Cantabile Tomek
om. Hannu Vainikka ja Marja-Liisa Ristola

Kasvattajaluokka

1. KP Kennel Cantabile

Lemmikkiluokka (0+3)

1. Mihan Kuutamotango KP ROP-LEMMIKKI , om. Laura Loikkanen
2. Sötnosar’s Elmer, om. Marja-Leena & Jussi Salmi
3. Frmol od Fontanky, om. Elisa Anttila & Mia Johnsson

 

Pori 30.7.2011 (Vesa Lehtonen, 2+2)

VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP Nightwish Bozena
om. Katja Sjöroos & Laura Loikkanen

AVO ERI1 Cute Pepper V. Bodasca
om. Katja Sjöroos & Mia Puisto

NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP Cantabile Walo
om. Jenni Suojasto

VAL ERI1 Hjalmar Boheme V. Bodasca
om. Tuulikki Korpio

 

Pöytyä 16.7.2011 (Tapio Ranta, 2+2)

AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP FIN MVA Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

 

Hyvinkää 9.7.2011 (Branislav Rajic, 2+2)

VAL ERI1 SA PN1 ROP Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

JUN ERI1 SA PN2 SERT Danae Sue Day Break
om. Laura Loikkanen

VAL ERI1 SA PU1 ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

JUN ERI1 SA PU2 SERT Cantabile Walo
om. Jenni Suojasto

 

Raasepori (Karjaa) 3.7.2011 (Seamus Oates, 1+1)

VAL ERI1 SA PU1 ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

JUN ERI1 SA SERT PN1 VSP Danae Sue Day Break
om. Laura Loikkanen

 

Kokkola KV 2.7.2011 (Bister Soile, 1+1)

NUO H Sellandafjalls Kira
om. Johan Backholm

VAL H Sötnosar’s Fantom
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen

 

Kotka KV 18.6.2011 (Cristian Stefanescu, 2+2)

VAL ERI1 SA PU1 ROP Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

AVO ERI1 Estet Classic Barclay
om. Helinä Soljander

VAL ERI1 PN1 CACIB VSP Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

JUN ERI1 SA PN2 SERT Danae Sue Day Break
om. Laura Loikkanen

 

Töysä (Tuuri) 28.5.2011 (Tarmo Viirtelä, 4+0)

JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP Cantabile Walkia
om. Mia Johnsson

VET ERI1 SA PN2 ROP-VET Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

VAL ERI1 SA PN3 Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

AVO ERI1 SA PN4 VASERT Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

 

Hamina KV 21.5.2011 (Martin Baskaran, 1+0)

VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

 

Helsinki KV 21.5.2011 (Andras Korozs, 2+2)

AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP FIN MVA Willow of Bumble-Bee Castle
om. Jenni Huttunen

VAL ERI1 SA PU2 Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP Danae Sue Day Break
om. Laura Loikkanen

NUO ERI1 SA PN2 VASERT CACIB Cute Pepper V. Bodasca
om. Katja Sjöroos & Mia Johnsson

 

Rauma 14.5.2011 (Karin Bergbom, 4+2)

VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP Cantabile Penelope
om. Mia Johnsson

JUN ERI1 SA PN2 SERT Cantabile Walkia
om. Mia Johnsson

VAL ERI1 SA PN3 Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

AVO ERI1 SA PN4 VASERT Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

VAL ERI1 SA PU1 VSP A Jednak Yankee
om. Elisa Anttila & Mia Johnsson

JUN ERI1 Cantabile Walo
om. Jenni Suojasto

 

Tampere KV 7.5.2011 (Jean-Louis Grünheid, 4+1)

VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP  Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

VAL ERI2 SA PN2 VARACA Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

JUN ERI1 SA PN3 SERT Sellandafjalls Kira
om. Johan Backholm

AVO ERI1 SA PN4 VASERT Cantabile Veronica
om. Maria ja Petri Lehto

JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP Cantabile Walo
om. Jenni Suojasto

 

Lappeenranta KV 23.4.2011 (Tanya Ahlman-Stockmari, 0+1)

AVO EH Dominic
om. Pamfila Inkinen

 

Lahti KV 22.4.2011 (Elsbeth Clerc, 2+3)

VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP Dion´s Bohemian Jazz
om. Elo Rahamägi

VAL ERI2 SA PU2 VARACA Estet Classic Flamendr
om. Merle Nerg

VAL EH Cantabile Tempo
om. Laura Loikkanen

VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP Sötnosar’s Taiga
om. Anne Parjanen

JUN ERI1 SA PN2 SERT Danae Sue Day Break
om. Laura Loikkanen

 

Vaasa KV 9.4.2011 (Rainer Vuorinen, 1+0)

JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP Sellandafjalls Kira
om. Johan Backholm

 

Turku KV 22.1.2011 (Tino Pehar, 2+4)

VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP Luna Zlata Chara
om. Maria ja Petri Lehto & Mia Johnsson

VAL ERI2 SA PN2 Maxima of Bumble-Bee Castle
om. Pia ja Anitta Cavonius

JUN ERI1 SA PN3 SERT Cantabile Walkia
om. Tuulikki Korpio

JUN ERI2 Sellandafjalls Kira
om. Johan Backholm

JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP Cantabile Walo
om. Jenni Suojasto

VAL ERI1 SA PU2 CACIB Sötnosar’s Fantom
om. Maiju Syrjälä & Jarno Järvinen