2012

Voittaja 2012 / Winner 2012 09.12.2012

Urokset
JUN 3106 FI54245/12 Dion’s Bohemian Platinum ERI JUK1 POLETAEVA IRINA
VAL 3107 FIN47543/06 Cantabile Tempo ERI VAK1 PU1 SA, ROP, CACIB POLETAEVA IRINA
3108 FI30941/10 Cantabile Walo ERI VAK4 POLETAEVA IRINA
3109 EST00335/08 Dion’s Bohemian Jazz EH POLETAEVA IRINA
3110 EST03039/08 Estet Classic Flamendr ERI VAK3 POLETAEVA IRINA
3111 FIN50070/07 Sötnosar’s Fantom ERI VAK2 PU2 SA, VARACA POLETAEVA IRINA
Nartut
JUN 3112 CKCZA439819 Chalma’s Giselle ERI JUK1 POLETAEVA IRINA
NUO 3113 FI45792/11 Dianfi Delphine POLETAEVA IRINA
AVO 3114 FI47813/10 Cute Pepper V. Bodasca POLETAEVA IRINA
VAL 3115 FIN23374/00 Cantabile Penelope POLETAEVA IRINA
3116 FI30942/10 Cantabile Walkia ERI VAK1 PN1 SA, VSP, CACIB POLETAEVA IRINA
3117 FIN33587/08 Night Wish Bozena

***

messari2012KuvaMAijuSyrjälä

Kuva: Maiju Syrjälä

Helsinki Winner 2012 08.12.2012

Urokset
JUN 2454 FI54245/12 Dion’s Bohemian Platinum EH JUK1 MUSTONEN KIMMO
VAL 2455 FIN47543/06 Cantabile Tempo ERI VAK2 PU2 SA, VARACA MUSTONEN KIMMO
2456 EST00335/08 Dion’s Bohemian Jazz ERI VAK1 PU1 SA, ROP, CACIB MUSTONEN KIMMO
2457 FIN50070/07 Sötnosar’s Fantom ERI VAK3 PU3 SA MUSTONEN KIMMO
Nartut
JUN 2458 CKCZA439819 Chalma’s Giselle ERI JUK1 PN2 SA, SERT MUSTONEN KIMMO
NUO 2459 FI45792/11 Dianfi Delphine MUSTONEN KIMMO
VAL 2460 FI55712/10 Danae Sue Day Break ERI VAK1 PN1 SA, VSP, CACIB MUSTONEN KIMMO
2461 FIN33587/08 Night Wish Bozena

***

 11.11.2012, Helsinki, tuomari: OKKOLA TUIRE

Cácorka Z Odolenky PEN 1KP ROP-pentu

Seinäjoki KV / Seinäjoki INT 27-28.10.2012

 

10.11.2012, Jyväskylä KV, tuomari: BISTER SOILE

Cácorka Z Odolenky PEN 1KP ROP-pentu

 

 27.10.2012, Seinäjoki, tuomari: OBEE LIA

Urokset
VAL 1111 FI30941/10 Cantabile Walo ERI VAK1 PU1 SA, ROP, CACIB OBEE LIA
Nartut
NUO 1112 FI45792/11 Dianfi Delphine ERI NUK1 OBEE LIA
AVO 1113 FI30715/11 Sötnosar’s Bianca ERI AVK1 PN1 SA, VSP, SERT, CACIB OBEE LIA

Cácorka Z Odolenky PEN 1KP ROP-pentu

 

Kansainvälinen näyttely 20.10.2012, Turku (Turun Messu- ja Kongressikeskus)

Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Laatuarvostelu Sijoitus PU/PN Muut merkinnät Tuomari
FIN50070/07 SÖTNOSAR’S FANTOM uros VAL-ERI VAK1 PU1 SA, VSP, CACIB JOUANCHICOT CHRISTIAN
FIN23546/08 SÖTNOSAR’S TAIGA narttu VAL-ERI VAK1 PN1 SA, ROP, CACIB JOUANCHICOT CHRISTIAN
FIN29330/04 CANTABILE SEBASTIAN uros VET-ERI VEK1 PU2 SA, VET ROP JOUANCHICOT CHRISTIAN
FIN33906/08 LUNA ZLATA CHARA narttu VAL-ERI VAK2 PN2 SA, VARACA JOUANCHICOT CHRISTIAN
FI61326/10 WINDYTOWN ALICA narttu NUO-ERI NUK1 PN3 SA, SERT JOUANCHICOT CHRISTIAN
FI54245/12 DION’S BOHEMIAN PLATINUM uros JUN-ERI JUK1 JOUANCHICOT CHRISTIAN

 

 

6.10.2012, Hämeenlinna, tuomari: SAVOLAINEN TUULA (2+0)

Sötnosar’s Fantom VAL ERI PU1 SA, ROP

Dion’s Bohemian Platinum JUN EH

 

16.9.2012, Hyvinkää, tuomari: Grüttner Hans Erhard (0+1)

Sötnosar’s Taiga VAL ERI PN1 SA, ROP

 

1.9.2012, Helsinki, tuomari: CSIK ISTVAN (0+2)

Sötnosar’s Zadie VAL ERI PN1 SA, ROP

Sötnosar’s Taiga VAL ERI

 

terrieri2012ropvsp

Terri-Eri 2012, tuomari: Hana Petrusova: ROP Sötnosar’s Zadie & Pia Cavonius,VSP Nelum-Himalis Darude & Ritva Sjöström,
kuva: Maiju Syrjälä

Erikoisnäyttely 25.8.2012, Vantaa (Hakunilan urheilupuisto)

Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Laatuarvostelu Sijoitus PU/PN Muut merkinnät Tuomari
FIN15752/07 SÖTNOSAR’S ZADIE narttu VAL-ERI VAK1 PN1 SA, ROP PETRUSOVA HANA
FIN23988/01 NELUM-HIMALIS DARUDE uros VET-ERI VEK1 PU1 SA, VSP, VET ROP PETRUSOVA HANA
FI45792/11 DIANFI DELPHINE narttu NUO-ERI NUK1 PN2 SA, SERT PETRUSOVA HANA
FIN33587/08 NIGHT WISH BOZENA narttu VAL-ERI VAK2 PN3 SA PETRUSOVA HANA
FI47813/10 CUTE PEPPER V. BODASCA narttu AVO-ERI AVK1 PN4 SA, VASERT PETRUSOVA HANA
FIN29330/04 CANTABILE SEBASTIAN uros VET-ERI VEK2 PETRUSOVA HANA
FIN10718/01 TUULIKORVEN TAREK uros VET-ERI VEK3 PETRUSOVA HANA
FIN47543/06 CANTABILE TEMPO uros VAL-EH VAK1 PETRUSOVA HANA
FI61326/10 WINDYTOWN ALICA narttu NUO-EH NUK2 PETRUSOVA HANA
FIN33906/08 LUNA ZLATA CHARA narttu VAL-EH VAK3 PETRUSOVA HANA
FIN41289/08 CANTABILE VERONICA narttu VAL-EH VAK4 PETRUSOVA HANA

 

KV 25.8.2012, Janakkala, tuomari: BAN ANDELA  (2+1)

Sötnosar’s Taiga VAL ERI SA, ROP, CACIB

Cantabile Tempo VAL ERI SA, VSP, CACIB

Nelum-Himalis Darude VET ERI SA, ROP-VET

 

18.8.2012, Kouvola, tuomari: MUSTONEN KIMMO (0+1)

Dianfi Delphine NUO ERI PN1 SA, ROP, SERT

 

Cesky-kerho ry Club Show, 12.8.2012 Pöytyä

JUN 1 KP PN-1 ROP Dianfi Delphine om. Nanna Mäkelä

VET 1 KP PN-2 ROP-VET Cantabile Penelope om. Mia Puisto

VAL 1 KP PN-3 Luna Zlata Chara om. Maria ja Petri Lehto

VET 2 KP PN-4 Resinous Celeste om. Tuulikki Korpio

NUO 1 KP Windytown Alica om. Maria ja Petri Lehto

AVO 1 KP Cute Pepper v. Bodasca om. Katja Sjöroos ja Mia Puisto

VAL 2 KP Night Wish Bozena om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen

NUO 2 Windytown Anezka om. Mia Puisto, Sirpa ja Jorma Salonen

NUO 3 Sötnosar’s Bianca om. Outi Pyykkö ja Kai Kaistila

VAL 3 Cantabile Veronica om. Maria ja Petri Lehto

VAL 4 Sellandafjalls Kira om. Johan Backholm

VAL – Danae Sue Day Break om. Laura Loikkanen

 

VAL 1 KP PU-1 VSP A Jednak Yankee om. Elisa Anttila ja Mia Puisto

VET 1 KP PU-2 VSP-VET Nelum-Himalis Darude om. Ritva ja Jamina Sjöström

NUO 1 Sellandafjalls Linus om. Nina Pfister

VAL 2 Cantabile Walo om. Jenni Suojasto

VAL 3 Sötnosar’s Fantom om. Jarno Järvinen ja Maiju Syrjälä

VAL 4 Cantabile Tomek om. Hannu Vainikka ja Marja-Liisa Ristola

VAL – Cantabile Tempo om. Laura Loikkanen

 

PEN 1 KP PN-1 ROP-PENTU Cácorka z Odolenky om. Ritva ja Göran Sjöström

PEN 1 KP PU-1 Dion’s Bohemian Platinum om. Jarno Järvinen ja Maiju Syrjälä

PEN 2 Chalma’s Giselle om. Laura Loikkanen

 

LEM 1 BIS-LEMMIKKI Galbraith One and Only om. Katja Sjöroos ja Laura Loikkanen

LEM 2 Hjalmar Boheme van Bodasca om. Tuulikki Korpio

LEM 3 Mesmerizing Valletta (faaraokoira) om. Ann Moring

LEM 4 Py’s Dorina (italianvinttikoira) om. Nanna ja Timo Mäkelä

LEM 5 Eisern Yours Sincerely (kääpiösnautseri, valkoinen) om. Jenni Suojasto

LEM 6 Sötnosar’s Elmer om. Marja-Leena ja Jussi Salmi

LEM 7 Iosono Incredibile (cirneco dell’etna) om. Mia Puisto c/o Harri Johnsson

 

ROP-KASVATTAJA Cantabile kennel om. Mia Puisto

(koirat: Penelope, Tomek, Veronica, Walo)

 

ROP-JÄLKELÄISRYHMÄ Cantabile Penelope om. Mia Puisto

(koirat: Cantabile Tomek, Cantabile Tempo, Cantabile Veronica)

JÄLK 2 Cantabile Veronica om. Maria ja Petri Lehto

(koirat: Windytown Alica, Windytown Anezka)

 

14.7.2012, Forssa, tuomari: JUUTILAINEN SAIJA (3+2)

Luna Zlata Chara VAL ERI PN1, SA, ROP

Cantabile Tempo VAL ERI PU1, SA, VSP

Windytown Alica NUO ERI PN2, SA, SERT

Cantabile Sebastian VET ERI PU2, SA, VET ROP

Cantabile Walo VAL ERI PU3

 

11.8.2012, Raisio, tuomari: ZHUK ANATOLI (1+4)

Dion’s Bohemian Platinum PEN KP ROP-PEN

Luna Zlata Chara VAL ERI PN1 SA, ROP

Sötnosar’s Taiga VAL ERI PN2 SA

Cantabile Veronica VAL ERI PN3 SA

Windytown Alica NUO ERI PN4 SA, SERT

 

KV 16.6.2012, Kotka, tuomari: DESSERNE SYLVIE (0+1)

Sötnosar’s Taiga VAL ERI PN1 SA, ROP, CACIB

 

KV 16.6.2012, Helsinki, tuomari: MATAKOVIC BOJAN (0+2)

Cheyenne Vom Blockhaus VAL ERI PN1 SA, SERT, ROP

Dianfi Delphine JUN ERI

 

10.6.2012, Kangasniemi, tuomari: LUOSO MATTI (0+1)

Dianfi Delphine JUN ERI PN1 SA, ROP, SERT

 

9.6.2012, Salo, tuomari: PUTKONEN JUHA (2+1)

Sötnosar’s Fantom VAL ERI PU1 SA, ROP

Windytown Alica NUO ERI PN1 SA, VSP, SERT

Cantabile Sebastian VET ERI PU2 SA, VET ROP

 

26.5.2012, Helsinki, tuomari: JUUTILAINEN SAIJA (0+1)

Dianfi Delphine JUN ERI PN1 SA, ROP, SERT

 

19.5.2012, Somero, tuomari: MÄKINEN MAIJA (0+2)

Luna Zlata Chara VAL ERI PN1 SA, ROP

Windytown Alica NUO ERI PN2 SA, SERT

 

PN 17.5.2012, Helsinki, tuomari: LEHTONEN VESA (1+0)

Dion’s Bohemian Platinum PEN KP ROP

 

KV 12.5.2012, Hamina, tuomari: TALVITIE MARJA (1+2)

Sötnosar’s Taiga VAL ERI PN1 SA, ROP, CACIB

Danae Sue Day Break NUO ERI

Cantabile Tempo VAL ERI

 

KV 12.5.2012, Tampere, tuomari: PERSSON MOA (1+3)

Sötnosar’s Taiga VAL ERI PN1 SA, ROP, CACIB

Cantabile Walo VAL ERI PN1 SA, VSP, CACIB

Cantabile Penelope VET ERI PN2 SA, VET ROP

Cantabile Walkia AVO EH

 

5.5.2012 Rauma, tuomari: MATE DURAN ENRIQUE (1+0)

Cantabile Walo AVO ERI PU1 SA, ROP, SERT, MVA

 

KV 28.4.2012, Lahti, tuomari: ANDERSEN PER KRISTIAN (0+2)

Sötnosar’s Taiga VAL ERI PN1 SA, ROP, CACIB

Dianfi Delphine JUN ERI

 

KV 14.4.2012, Vaasa, tuomari: BERGBOM KARIN (0+2)

Sellandafjalls Kira AVO ERI PN1 SA, ROP, SERT, CACIB

Sötnosar’s Bianca JUN ERI

 

LISÄÄ TULOKSIA TÄÄLTÄ: LINKKI