2013

Tuloksia 2013

14.2 Helsinki (3+8)
Tuomari – Judge: Hans Lehtinen

Urokset
Cantabile Xander ERI JUK1
Galbraith Spy Hard ERI JUK2

Cantabile Tempo ERI VAK1 SA PU1 cacib VSP

Nartut:
Cantabile Xanthe ERI JUK2
Windytown Clementine Cookie ERI JUK1 SA vasert

Chalma’s Giselle ERI NUK1 SA PN1 sert cacib ROP

Bju Marshi Glamour Eyeful ERI
Cantabile Walkia ERI VAK3 SA PN4
Danae Sue Day BreakERI VAK2 SA PN3
Luna Zlata Chara ERI VAK1 SA PN2 varaca
Windytown Alica ERI VAK4

******************************************************************************************************************

13.12 Helsinki Winner (2+5)
Tuomari – Judge: BYRNES JAMES

Urokset:
Cantabile Xamu ERI JUK1 SA PU-2 sert

Cantabile Tempo ERI VAK1 SA PU-1 cacib VSP
Nartut:
Galbraith Scandalous ERI JUK2 SA PN4 vasert
Galbraith Wicked Games ERI JUK1 SA
Galbraith Wild Thing ERI JUK3

Bju Marshi Glamour Eyeful ERI AVK1 SA PN2 sert varaca

Danae Sue Day Break ERI VAK1 SA PN1 cacib ROP
Dianfi Delphine ERI VAK2 SA PN3

******************************************************************************************************************

17.11.2013 Jyväskylä KV (0+1)
Tuomari – Judge Harry Tast

Nartut:
Sötnosar’s Bianca ERI AVK1 SA PN1 ROP sert cacib

******************************************************************************************************************

19.10.2013 Seinäjoki KV (0+2)

Nartut:
Cácorka Z Odolenky ERI NUK1

Sötnosar’s Bianca ERI AVK1

******************************************************************************************************************

6.10.2013 Hämeenlinna Tuulos (3+4)
Tuomari – Judge  Astrid Lundava

Urokset:
Cantabile Xander ERI JUK1 sa PU-2 sert
Norkinstein Grizzly ERI JUK2 sa PU-3 vara-sert

Cantabile Tempo ERI VAK1 sa PU1  VSP

Nartut:
Galbraith Scandalous ROP-pentu

Galbraith Wicked Games ERI JUK1 sa PN-3 vara-sert

Galbraith One and Only ERI NUK1 sa PN-2 sert

Danae Sue Day Break ERI VAK1 sa PN-1  ROP

******************************************************************************************************************

28.9.2013 Eckerö (0+2)
Tuomari – Judge Karlsdotter Nina, Sweden

Windytown Clementine Cookie ROP-pentu

Windytown Alica ERI VAK1 PN1 sa, ROP, CACIB

******************************************************************************************************************

14.9.2013 Porvoo (2+5)
TUomari – Judge Matti Luoso

Urokset:
Cantabile Tempo ERI VAK1 sa PU-1 VSP

Cantabile Walo ERI VAK2 sa PU-2

Nartut:
Galbraith Wild Thing ERI JUK1 sa PN-3 vara-sert
Balbraith Wicked Games ERI JUK2

Chalma’s Giselle ERI NUK1 sa PN-1 ROP sert

Sötnosar’s Zadie ERI VAK1 sa PN-2
Sötnosar’s Taiga ERI VAK2 sa PN-4

******************************************************************************************************************

DSC_2747-001

Cantabile Tembo VSP – Danae Sue Day Break ROP

Vantaa Lets go 8.9.2013
Tuomari – Judge Leonard Michael, Ireland

Galbraith Spy Hard   PEK-1 KP ROP-pentu

Cantabile Xander  JUK-1 SA PU-2 sert

Cantabile Tempo VAK-1 SA PU-1 VPS

Nartut:
Galbraith Wild Thing EH JUK-1
Galbraith Wicked Games EH JUK-2

Danae Sue Day Break VAK-1 SA PN-1 ROP

******************************************************************************************************************

31.8 Tampere R (0+1)
TUomari – Judge: Paula Valakari

CÁCORKA Z ODOLENKY  ERI NUK1 sa PN-1 ROP

******************************************************************************************************************

31.8 Parainen (2+1)
Tuomari – Judge: Salminen Marja

Urokset:
Norkinstein Grizzly ERI JUK1 sa VSP sert

Dion’s Bohemian Platinum EH NUK-1

Nartut:
Galbraith One and Only ERI NUK1 sa PN-1 ROP sert

******************************************************************************************************************

25.8.2013 Tervakoski KV (1+2)
Tuomari – Judge Falk-Rudiger Siewert, Saksa

Urokset:
Nelum-Himalis Darude ERI VEK1 PU1 SA,  ROP, VET ROP

Nartut:
CÁCORKA Z ODOLENKY ERI NUK1 PN2 SA, sert

Sötnosar’s Taiga ERI VAK1 PN1 SA, VSP

 

******************************************************************************************************************

terrieri2013RopPentuGalbraithScandalousKuvaLilliLaamanen

Galbraith Scandalous ROP pentu

terrieri2013RopCantabileTempoKuvaLilliLaamanen .JPG

Cantabile Tempo ROP

24.8.2013 Helsinki Terrierien erikoisnäyttely (3+6)
Tuomari – Judge Vogt Irmgard, Germany

Urokset:
Norkinstein Grizzly EH JUK1
Cantabile Xamu EH JUK2

Cantabile Tempo ERI VAK1 PU1 SA, ROP

Nartut:
Galbraith Scandalous ROP pentu

Galbraith Wild Thing sert ERI JUK1 PN2 SA, sert
Galbraith Wicked Games ERI JUK2 SA

Chalma giselle ERI NUK1 PN3 SA, vasert
Galbraith One And Only ERI NUK2

Dianfi Delfine ERI VAK1 PN1 SA,  VSP

******************************************************************************************************************

18.8.2013 Heinola (2+1)
Tuomari – Judge  Matti Luoso

Urokset:
Cantabile Walo ERI VAK-1 PU1 SA, ROP
Cantabile Tempo ERO VAK2 SA PU2

Nartut:
Danae Sue Day Break VSP

******************************************************************************************************************

17.8.2013 Kouvola (0+1)
Tuomari – Judge Goran Gladic, Serbia


Sötnosar’s Taiga ROP

******************************************************************************************************************

11.8.2013
Joensuu KV (1)

******************************************************************************************************************

10.8.2013
Joensuu KV (0+1)
Tuomari – Judge Pehar Tino, Kroatia

Dianfi Delphine ERI VAK1 PN1 SA ROP CACIB

******************************************************************************************************************

DSC_1643-001

ROP Cantabile Walkia ja VSP Cantabile Walo
DSC_1651-001

Rop-vet Cantabile Penelope ja Vsp-vet Jednak Yankee

DSC_1382-001

Rop-pentu Galbraith Scandalous ja Vsp-pentu Galbraith Spy Hard

Cesky Club Show 4.8.2013
Säkylä
Tuomari – Judge Kimmo Mustonen

Pentuluokka (3 + 2)
Urokset 5-9 kk
1 GALBRAITH SECRETS’N LIES PEN-3
2 GALBRAITH SPY HARD PEN-1, KP, VSP-PENTU
3 WINDYTOWN CRANBERRY CANDY PEN-2, KP

Nartut 5 – 9 kk
4 GALBRAITH SCANDALOUS PEN-1, KP, BIS-PENTU
5 WINDYTOWN CLEMENTINE COOKIE PEN-2, KP

Urokset
Junioriluokka 9 – 18 kk
6 CANTABILE XANDER JUN-2, KP, PU-4
7 NORKINSTERN GRIZZLY JUN-1, KP, PU-3

Nuorten luokka 15 – 24 kk
8 JV-12 DION’S BOHEMIAN PLATINUM NUO-1

Avoin luokka 15 kk ->
9 SELLANDAFJALLS LINUS AVO-1

Valioluokka 15 kk ->
10 C.I.B FI MVA SE MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA EE JMVA JV-07 EEJMVA-07 EEV-07-08 V-12 CANTABILE TEMPO VAL-2, KP, PU-2
11 FI MVA CANTABILE TOMEK
12 FI MVA SE MVA EE MVA HeW-11 CANTABILE WALO VAL-1, KP, PU-1, VSP
13 FI MVA EE MVA SÖTNOSAR’S FANTOM VAL-4, KP
14 FI MVA JV-09 WILLOW OF BUMBLE BEE CASTLE VAL-3, KP

Veteraaniluokka 8 v->
15 FIN MVA LV MVA A JEDNAK YANKEE VET-1, KP, VSP-VETERAANI
16 C.I.B FIN MVA EE MVA LV MVA LT MVA RU MVA LTV-03 LVV-03 NELUM-HIMALIS DARUDE
VET-2, KP

Nartut
Junioriluokka 9 – 18 kk
17 CÁCORKA Z ODOLENKY JUN-3
18 CANTABILE XANTHE JUN-1, KP
19 GALBRAITH WICKED GAMES JUN-2

Nuorten luokka 15 – 24 kk
20 HeJV-12 JV-12 CHALMA’S GISELLE NUO-1, KP

Avoin luokka 15 kk ->
21 GALBRAITH ONE AND ONLY AVO-1, KP

Valioluokka 15 kk ->
22 FI MVA PMJV-09 JV-09 CANTABILE VERONICA
23 FI MVA EE MVA V-12 EEV-12 CANTABILE WALKIA VAL-1, KP, PN1, BIS
24 FI MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA EE JMVA LT JMVA HeJW-11 EEJV-11 EEV-11 HeW-12 DANAE SUE DAY BREAK VAL-2, KP, PN-2
25 FI MVA LT MVA DIANFI DELPHINE VAL-3, KP, PN-3
26 C.I.B. FI MVA LT MVA LV MVA LTV-12 LVV-12 LUNA ZLATÁ CHARA VAL-4, KP, PN-4
27 C.I.B FI MVA SE MVA EE MVA LV MVA JV-08 V-09 PMV-09-11 NIGHT WISH BOZENA
28 FI MVA WINDYTOWN ALICA

Veteraaniluokka 8 v ->
29 FI MVA SE MVA PMV-05 V-08 EEVV-12 CANTABILE PENELOPE VET-1, KP, BIS-VETERAANI

Lemmikkiluokka:
30 CANTABILE XELENE ceskyterrieri LEM-1, KP, BIS-LEMMIKKI
31 EISERN YOURS SINCERELY kääpiösnautseri, valkoinen POISSA
32 FI MVA LT MVA PMJV-05 IOSONO INCREDIBILE cirneco d’ell etna LEM-3
33 LAVENTELIN LIEKKI italianvinttikoira LEM-2

Kasvattajaryhmät
34 CANTABILE (6, 12, 18, 23) KASV-1, KP, BIS-KASVATTAJA
35 GALBRAITH (1, 2, 4, 19) KASV-2, KP
36 WINDYTOWN (3, 5, 28) KASV-3

Jälkeläisryhmät
37 CANTABILE PENELOPE (koirat: 10, 11, 22) POISSA
38 CANTABILE VERONICA (koirat: 3, 5, 28) JÄLK-4
39 CANTABILE WALKIA (koirat: 6, 18, 30) JÄLK-3, KP
40 NIGHT WISH BOZENA (koirat: 1, 2, 4, 21) JÄLK-1, KP, BIS-JÄLKELÄISRYHMÄ
41 SÖTNOSAR’S FANTOM (koirat: 8, 12, 23) JÄLK-2, KP

******************************************************************************************************************

Turku 3.8.2013 
Tuomari – Judge Tiina Taulos

Dion’s Bohemian Platinum ERI JUK-1 SA PU-1 ROP Sert

******************************************************************************************************************

PoriKv2013ROPVSPKuvaElisaAnttila

28.7.2013 Pori KV (3+1)
Tuomari – Judge

Urokset:
Dion’s Bohemian Platinum ERI NUK1 PU1 SA, ROP sert cacib

Sötnosar’s Fantom ERI VAK1 PU2 SA, varacacib

A Jednak Yankee ERI VEK1 PU3 SA, VET ROP

Nartut:
Cantabile Xanthe ERI JUK1 PN1 SA, VSP sert

******************************************************************************************************************

Oulu KV 14.7.2013 (1+1)
Tuomari – Judge Vesa Lehtonen

Urokset:
Nelum-Himalis Darude ERI VEK1 PU1 SA VSP + ROP VET

Nartut:
Cácorka Z Odolenky ERI NUK1 PN1 SA ROP SERT CACIB

******************************************************************************************************************

Oulu KV 13.7.2013 (1+1)
Tuomari – Judge Eeva Rautala

Urokset:
Nelum-Himalis Darude ERI VEK1 PU1 SA VSP + ROP VET

Nartut:
Cácorka Z Odolenky ERI NUK1 PN1 SA ROP SERT CACIB

******************************************************************************************************************

Hyvinkää 13.7.2013 (1+1)
Tuomari – Judge Cindy Pettersson, Ruotsi

Urokset:
Cantabile Tempo ERI VAK1 PU1 SA ROP

Nartut:
Chalma’s Giselle ERI NUK1 PN1 SA VSP SERT

*********************************************************************************************

Karjaa 7.7.2013 (2+1)
Tuomari- Judge Martin Paul, Irlanti

Urokset:
Dion’s Bohemian Platinum ERI NUK1 PU1 SA ROP SERT

Nelum-Himalis Darude ERI VEK1 PU2 SA ROP VET

Nartut:
Cácorka Z Odolenky ERI JUK1 PN1 SA VSP SERT

******************************************************************************************************************

DSC_9596-001

7.7 Tuusula (2+0)
Tuomari – judge Päivi Eerola

Cantabile Xander ERI JUK1 PU1 SA, ROP, SERT 
Cantabile Xamu ERI JUK2 PU2 SA, vara-sert

***************************************************************************************************

hameenlinna2013KuvaVilleAhonen

Kuva: Ville Ahonen

6.7 Hämeenlinna (1+5)
Tuomari – Judge GORJAO-HENRIQUES LUIS

Urokset
Cantabile Xamu ERI JUK1 PU1 SA, VSP, SERT 

Nartut
Cantabile Xanthe ERI JUK1 PN2 SA, SERT

Windytown Anezka EH AVK1

Cantabile Walkia ERI VAK3 PN4 SA
Dianfi Delphine ERI VAK1 PN1 SA, ROP
Sötnosar’s Taiga ERI VAK2 PN3 SA

****************************************************************************************************

15.6. KV Kotka (1+2)
Tuomari – Judge Soile Bister

Urokset
Nelum-Himalis Darude ERI VEK1 PU1 SA, VSP, VET ROP 
Nartut
Cácorka Z Odolenky ERI JUK1 PN2 SA, SERT

Sötnosar’s Taiga ERI VAK1 PN1 SA, ROP, CACIB 

***************************************************************************************************

8.6.2013 Tuuri (0+1)
Tuomari – Judge Leni Finne

Nartut
Sötnosar’s Bianca ERI AVK1

****************************************************************************************************

DSC_8157

Cantabile Xander ROP –>RYP-4

 25.5.2013 Iitti ryhmänäyttely (1+0)
Tuomari – judge Jetta Tschokkinen, ryhmätuomari – group judge Päivi Eerola

Cantabile Xander ROP, sert –>RYP-4

****************************************************************************************************

Rauma2013_KuvaMaijuSyrjänen

Cantabile Penelope ROP, ROP-vet – Cantabile Sebastian VSP, VSP-vet

25.5.2013 Rauma KV (2+4)
Tuomari – Judge: Katarzyna Nitka

Cantabile Sebastian VSP, VSP-vet
Dion’s Bohemian Platinum PU-2 sert

Cantabile Penelope ROP, ROP-vet
Windytown Anezka PN-2 sert
Windytown Alica Pn-3
Cantabile Walkia Pn-4

 

****************************************************************************************************

helsinki2013KuvaKatjaSjörooshelsinki2013

11.5.2013 Helsinki 
Tuomari – Judge Veli-Pekka Kumpumäki

Cantabile Tembo ROP CACIB
Dion’s Bohemian Platinum NUO EH-1
Sötnosar Fantom PU-2 VACA

Dianfi Delphine VSP CACIB
Danae Sue Day Break VAL ERI-2

Cantabile Xander 1KP  ROP-pentu
Galbraith Wild Thing 1KP VSP-pentu
Galbraith Wicked Games 2

*****************************************************************************

tampere_2013_roppentuKuvaElisaAnttila

ROP-pentu Cantabile Xanthe

tampere2013ROP_kuvaELISAanTTILA

ROP Windytown Alica

Tampere 5.5.2013 (0+3)
Tuomari – Judge Juha Putkonen

Windytown Alica ROP CACIB
Sötnosar’s Bianca  EH
Cantabile Xanthe KP, ROP-pentu

*****************************************************************************

LahtiROP2013KuvaVilleAhonen

Norkinstein Zoydberg ROP

lahti2013VSPKuvaVilleAhonen

Dianfi Delphine VSP

Lahti2013ROPpentuKuvaVilleAhonenjpg

Cantabile Xamu ROP-pentu

Lahti 28.4.2013
Tuomari – Judge Cvetka Bogovcic, SI

Norkinstein Zoydberg  ROP, CACIB, sert
Dianfi Delphine  VSP, CACIB
Chalma’s Giselle  sert
Cantabile Xamu  KP,  ROP-pentu
Galbraith Wicked Games KP, VSP-pentu

 

*****************************************************************************

DSC_6750

ROP Chalma’s Giselle

DSC_6714-001

ROP-pentu Cantabile Xander

Helsinki 27.4.2013
Tuomari – Judge Johansson Karl-Erik, Sweden

Chalma’s Giselle ROP, sert
Cantabile Xander 1 KP, ROP-pentu
Galbraith Wicked Games 1

******************************************************************************

DSC_6610-001

ROP-pentu ja RYP-2 Cantabile Xander

Pentunäyttely Hyvinkää 20.4.2013
Tuomari: Kimmo Mustonen

Cantabile Xander ROP, RYP-2
Galbraith Wicked Games 1

***********************************************************

VSP_ja_ROP_Vaasa_2013405x348

Cácorka Z Odolenky ROP, Nelum-Himalis Darude VSP, ROP-veteraani

Vaasa 13-14.4.2013
Tuomari – Judge KOROSEC MAJA, SLOVENIA

Cácorka Z Odolenky ROP, sert
Nelum-Himalis Darude VSP, ROP-veteraani
SÖTNOSAR’S BIANCA ERI AVK1

************************************************************

dianfi_delphine060413_texterri

ROP ja FI MAVA Dianfi Delphine

6.4.2013 Savitaipale, ryhmänäyttely

Tuomari: Maija Mäkinen

Dianfi Delphine ROP, sert –>FI MVA

 

************************************************************

DSC_5957-001

ROP-pentu Cantabile Xander

1.4.2013 Lappeenranta KV,
tuomari: Luis Gorjao-Henriques, portugali

Cantabile Xander  KP ROP-pentu

Windytown Bastian  EH

 

**************************************************

CantabilepenelopeKuvaMaijuSyrjälä

VSP Cantabile Pelelope
Kuva:Maiju Syrjälä

19.1.2013, Turku KV, tuomari: GRÜNHEID JEAN-LOUIS (5+7)

Sötnosar’s Fantom VAL ERI PU1 SA, ROP, CACIB

Nelum-Himalis Darude VET ERI PU2 SA, VET VSP

Dion’s Bohemian Platinum JUN ERI PU3 SA, SERT

Cantabile Walo VAL ERI PU4 SA, VARACA

Cantabile Tempo VAL-3 ERI SA

Cantabile Penelope VET ERI PN1 SA, VSP, VET ROP

Danae Sue Day Break VAL ERI PN2 SA, CACIB

Cantabile Walkia VAL ERI PN3 SA, VARACA

Windytown Alica AVO ERI PN4 SA, SERT MVA

Chalma’s Giselle JUN-1 ERI SA

Cácorka Z Odolenky JUN-2 ERI SA

Windytown Anezka AVO-2 ERI SA