2016

Kansainvälinen näyttely 16.1.2016, Turku, tuomari: Irina Poletaeva (1+3)

Luna Zlata Chara VET ERI VEK1 PN1 SA ROP, VET ROP

Cantabile Xanthe VAL EH VAK1

Windytown Clementine Cookie VAL EH VAK2

Findafriend Amusing Affe AVO T

*

Kansainvälinen näyttely 2.4.2016, Lahti, tuomari: Johan Juslin (2+1)

Galbraith Carevna NUO ERI NUK1 PN1 SA, ROP, SERT, CACIB

Galbraith Caffery NUO ERI NUK1 PU1 SA, VSP, SERT, CACIB

Cantabile Xander VAL ERI VAK1

Galbraith Caffery VSP, Laura, tuomari, Galbraith Carevna ROP ja Anna kuva: Nanna Mäkelä

Galbraith Caffery VSP, Laura, tuomari, Galbraith Carevna ROP ja Anna
kuva: Nanna Mäkelä

*

Kansainvälinen näyttely 16.4.2016, Vaasa, tuomari: Erodotos Neofytou (2+2)

Cc’s Coco Roco JUN ERI JUK1 PU1 SA, ROP, SERT

Teofil Kalifa Bohemica AVO ERI AVK1 PU2 SA, VASERT

Metrin Silvia of Milan AVO EH AVK1

Findafriend Alfa Aurora AVO EH AVK2

*

Ryhmänäyttely 24.4.2016, Ruovesi, tuomari: Harri Stockmari (1+0)

Cc’s Coco Roco JUN ERI JUK1 PU1 SA, ROP, SERT, RYP-4 (ryhmätuomari: Tuire Okkola)

CC’s Coco Roco kuva: Zoomi Kuvakaupat Oy

*

Kansainvälinen näyttely 30.4.2016, Tampere, tuomari: Kresten Scheel (2+2)

Galbraith Caffery NUO ERI NUK1 PU1 SA, ROP, SERT, CACIB

Cantabile Tempo VET ERI VEK1 PU2 SA, VET ROP

Galbraith Carevna NUO ERI NUK1 PN1 SA, VSP, SERT, CACIB

Chalma’s Giselle VAL ERI VAK1 PN2 SA, VARACA

*

Kaikkien rotujen näyttely 5.5.2016, Kangasniemi, tuomari: Maret Kärdi (1+1)

Cc’s Coco Roco JUN ERI JUK1 PU1 SA, ROP, SERT

Windytown Epione JUN ERI JUK1

*

Ryhmänäyttely 8.5.2016, Salo, tuomari: Tuula Savolainen (1+0)

Findafriend Adorable Abbe AVO ERI AVK1 PU1 SA, ROP, SERT, FI MVA

*

Kaikkien rotujen näyttely 14.5.2016, Rauma, tuomari: Kaisa Metteri-Gold (1+0)

Cantabile Ylvis JUN ERI JUK1 PU1 SA, ROP, SERT

Cantabile Ylvis, kuva: Riikka Järvinen

Cantabile Ylvis kuva: Riikka Järvinen

*

Kaikkien rotujen näyttely 15.5.2016, Mynämäki, tuomari: Zeljko Zilnik (3+1)

Findafriend Adorable Abbe VAL ERI VAK1 PU1 SA, ROP

Cantabile Ylvis JUN ERI JUK1 PU2 SA, SERT

Cantobile Walo VAL ERI VAK2

Janya Day Break JUN ERI JUK1 PN1 SA, VSP, SERT

*

Kansainvälinen näyttely 21.5.2016, Helsinki, tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari (4+3)

Galbraith Caffery NUO ERI NUK1 PU1 SA, ROP, SERT, CACIB

Cantabile Xander VAL ERI VAK1 PU2 SA, VARACA

Cantabile Tempo VET ERI VEK1 PU3 SA, VET ROP

Windytown Dominic AVO EH AVK1

Chalma’s Giselle VAL ERI VAK1 PN1 SA, VSP, CACIB

Galbraith Carevna NUO EH NUK1

Cantabile Yelena JUN H

*

Kansainvälinen näyttely 21.5.2016, Hamina, tuomari: Martin Baskaran (0+1)

Sötnosar’s Taiga VET ERI VEK1 PN1 SA, ROP, VET ROP

*

Kaikkien rotujen näyttely 28.5.2016, Järvenpää, tuomari: Trevor Hiscock (0+1)

Galbraith Carevna NUO ERI NUK1 PN1 SA, ROP, SERT

*

Ryhmänäyttely 28.5.2016, Iitti, tuomari: Anne Klaas (2+1)

Windytown Dominic AVO ERI AVK1 PU1 SA, ROP, SERT, FI MVA

Cantabile Xander VAL ERI VAK1 PU2 SA

Sötnosar’s Taiga VET ERI VEK1 PN1 SA, VSP, VET ROP

Windytown Dominic kuva: YOT

Windytown Dominic kuva: YOT

*

Kaikkien rotujen näyttely 4.6.2016, Jämsä, tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari (1+1)

Cc’s Coco Roco JUN ERI JUK1 PU1 SA, ROP, SERT

Windytown Epione JUN ERI JUK1

*

Kaikkien rotujen näyttely 11.6.2016, Alavus, tuomari: Harri Lehkonen (1+1)

Teofil Kalifa Bohemica AVO ERI AVK1 PU1 SA, ROP, SERT

Metrin Scarletto’Hara AVO ERI AVK1

*

Kansainvälinen näyttely 18.6.2016, Kotka, tuomari: Francesco Cochetti (1+1)

Sötnosar’s Taiga VET ERI VEK1 PN1 SA, ROP, VET ROP

Erchkans Incredible Iolite AVO ERI AVK1 PU1 SA, VSP, SERT, MVA, CACIB

*

Kansainvälinen näyttely 9.7.2016, Kokkola, tuomari: Thomas Hehir (3+1)

Findafriend Adorable Abbe VAL ERI VAK1 PU1 SA, ROP, CACIB

Teofil Kalifa Bohemica AVO EH AVK1

Findafriend Amusing Affe AVO EH AVK2

Metrin Silvia of Milan AVO ERI AVK1 PN1 SA, VSP, SERT, CACIB

*

Kaikkien rotujen näyttely 16.7.2016, Mäntsälä, tuomari: Matti Luoso (1+0)

Erchkans Incredible Iolite AVO ERI AVK1

*

Kansainvälinen näyttely 30.7.2016, Pori, tuomari: Pekka Teini (0+1)

Cantabile Yelena JUN EH JUK1

*

Kaikkien rotujen näyttely 13.8.2016, Raisio, tuomari: Anita Márkus (1+1)

Janya Day Break JUN ERI JUK1 PN1 SA, ROP, SERT

Findafriend Amusing Affe AVO ERI AVK1 PU1 SA, VSP, SERT, MVA

kuva: Maiju Syrjälä

*

Kansainvälinen näyttely 13.8.2016, Oulu, tuomari: Tino Pehar (1+1)

Cc’s Coco Roco NUO ERI NUK1 PU1 SA, ROP, SERT, CACIB

Metrin Scarletto’Hara AVO EH AVK1

*

Ryhmänäyttely 13.8.2016, Köyliö, tuomari: Janiki Steinbock (0+1)

Cantabile Yelena JUN ERI JUK1 SA, ROP, SERT

*

Sötnosar’s Taiga VET ERI VEK1 PN1 SA, ROP, VET ROP
*
Kaikkien rotujen näyttely 27.8.2016, Helsinki, tuomari: Petr Rehanek (2+3)

Galbraith Caffery VAL ERI VAK1 PU1 SA, ROP

Cantabile Xander VAL ERI VAK2 PU2 SA

Chalma’s Giselle VAL ERI VAK1 PN1 SA, VSP

Galbraith Carevna AVO ERI AVK1 PN2 SA

Sötnosar’s Taiga VET ERI VEK1 PN3 SA, VET ROP
*

Erikoisnäyttely 3.9.2016, Vantaa, tuomari: Torsten Himmrich (6+4)

Chalma’s Giselle VAL ERI VAK1 PN1 SA, ROP

Metrin Silvia of Milan AVO ERI AVK1 PN2 SA, SERT, MVA

Galbraith Carevna VAL ERI VAL2 PN3 SA

Cantabile Yelena JUN EH JUK1

Cantabile Xander VAL ERI VAK1 PU1 SA, VSP

Cantabile Tempo VET ERI VEK1 PU2 SA, VET ROP

Galbraith Caffery VAL ERI VAK1 PU3 SA

Teofil Kalifa Bohemica AVO ERI AVK1 PU4 SA, SERT

Cc’s Coco Roco JUN ERI JUK1 SA, VASERT

Cantabile Ylvis JUN ERI JUK2 SA

*

Kansainvälinen näyttely 3.9.2016, Riihimäki, tuomari: Charlotta Mellin (2+3)

Metrin Silvia of Milan VAL ERI VAK1 PN1 SA, ROP, CACIB

Luna Zlata Chara VET ERI VEK1 PN2 SA, VET ROP

Windytown Eirene JUN ERI JUK1 PN3 SA, SERT

Cantabile Xander VAL ERI VAK1 PU1 SA, VSP, CACIB

Teofil Kalifa Bohemica AVO ERI AVK1

*

Kaikkien rotujen näyttely 10.9.2016, Porvoo, tuomari: Kimmo Mustonen (2+3)

Danae Sue Day Break VAL ERI VAL1 PN1 SA, ROP

Sötnosar’s Taiga VET ERI VEK1 PN2 SA, VET ROP

Galbraith Carevna VAL ERI VAK2 PN3 SA

Galbraith Caffery VAL ERI VAK1 PU1 SA, VSP

Cantabile Xander VAL ERI VAK2 PU2 SA, VSP

kuva: Katri Ahonen

kuva: Katri Ahonen

*

Ryhmänäyttely 17.9.2016, Liminka, tuomari: Markku Kipinä (0+1)

Metrin Scarletto’Hara AVO ERI AVK1

*

Kansainvälinen näyttely 24.9.2016, Eckerö, tuomari: Benny Blidh von Schedvin  (2+1)

Zivotny’s Jitka Nadherna VET ERI VEK1 PN1 SA, ROP, VET ROP

Sellandafjalls Teo VAL ERI VAK1 PU1 SA, VSP, SERT, MVA, CACIB

American Joy Amirál JUN ERI JUK1 PU2 SA, VASERT

*

Kansainvälinen näyttely 22.10.2016, Seinäjoki, tuomari: Päivi Eerola (2+2)

Metrin Silvia of Milan VAL ERI VAK1 PN1 SA, ROP, CACIB

Metrin Scarletto’Hara AVO ERI AVK1

Teofil Kalifa Bohemica AVO ERI AVK1 PU1 SA, VSP, SERT, CACIB

Erchkans Incredible Iolite VAL ERI VAK1 PU2 SA, VARACA

*